Lublin: Dodatek węglowy 2022. Nowe miejsca przyjmowania wniosków w Lublinie: adresy, lista miejsc

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/OnzeCreativitijd Lublin: Dodatek węglowy 2022. Nowe miejsca przyjmowania wniosków w Lublinie: adresy, lista miejsc

Ruszyły wypłaty

Lublin: Dodatek węglowy 2022. Nowe miejsca przyjmowania wniosków w Lublinie: adresy, lista miejsc

2022-09-27 10:06

Dodatek węglowy 2022 i dodatek do pelletu drzewnego, gazu LPG, drewna i oleju – to wsparcie, na jakie czekają tysiące mieszkańców Lublina. Wypłaty już ruszyły, a przyjmowanie wniosków trwa nadal. Kto i ile może dostać na ogrzewanie? Zobacz, jak zmieniły się przepisy i gdzie można złożyć wniosek o dofinansowanie (dodatek węglowy i energetyczny) w Lublinie.

Dodatek węglowy 2022. Zmiana zasad, nowe adresy w Lublinie

Nowe przepisy dotyczące dodatku węglowego 2022 weszły w życie 20 września. Najważniejsza zmiana zakłada, że na jeden adres można otrzymać tylko jedną dotację – niezależnie od liczby gospodarstw domowych. Jeśli wcześniej ktoś złożył więcej wniosków, to pieniądze otrzyma pierwszy ubiegający się o pomoc.

W Lublinie zmieniły się też adresy miejsc, w których można złożyć wniosek o dodatek węglowy i dodatek do pelletu drzewnego, gazu LPG, drewna i oleju. Oprócz Biur Obsługi Mieszkańców teraz dokumenty przyjmuje też MOPR – w siedzibie głównej i filiach. Adresy i godziny otwarcia podajemy poniżej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Strzelał z repliki armaty na imprezie osiemnastkowej córki. Armata wybuchła

Dodatek węglowy Lublin. Ruszyły wypłaty. Trzy tysiące na węgiel

We wrześniu w Lublinie rozpoczęły się pierwsze wypłaty dodatku węglowego – pierwsze pieniądze już docierają do wnioskodawców. Osoby, które jeszcze nie zgłosiły się po dodatek węglowy lub dodatek do pelletu, gazu, drewna – wciąż mogą to zrobić.

– Wypłata dodatku węglowego jest zadaniem zleconym gminom przez rząd, w Lublinie realizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Otrzymaliśmy na ten cel środki krajowe w wysokości ponad 14,2 mln zł i dzięki wcześniej stworzonej specjalnej pozycji na ten cel w budżecie miasta, możemy już rozpocząć wypłaty. Jako pierwsze będą realizowane te wnioski, które po nowelizacji ustawy nie wymagają weryfikacji. W Lublinie na wypłatę dodatków węglowych oczekuje prawie 6,8 tys. mieszkańców. Ruszamy także z przyjmowaniem wniosków na inne dodatki, wprowadzone nową ustawą – mówi Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin.

Dodatek węglowy w Lublinie. Lista miejsc przyjmowania wniosków – adresy, godziny otwarcia

Wnioski o wypłatę dodatków dla gospodarstw domowych w formie papierowej są obecnie przyjmowane łącznie w 10 lokalizacjach na terenie Lublina.

W Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin:

 • przy ul. Wieniawskiej 14,
 • ul. Filaretów 44,
 • ul. Szaserów 13-15,
 • ul. Franciszka Kleeberga 12a
 • ul. Wolskiej 11.

BOM-y są czynne w poniedziałki i wtorki w godz. od 7.45 do 16.45 oraz w środy, czwartki i piątki w godz. od 7.45 do 15.15.

Wnioski można składać obecnie także w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie:

 • w siedzibie głównej przy ul. Koryznowej 2d
 • oraz filiach przy ulicach:
 • ul. Lubartowskiej 6-8,
 • ul. Hutniczej,
 • al. Kompozytorów Polskich 8,
 • ul. Nałkowskich 114.

Wnioski w filiach MOPR Lublin są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 14.00.

Nowy dodatek do pelletu drzewnego, gazu LPG, drewna i oleju

Ustawa wprowadziła – obok dodatku węglowego – również inne, nowe formy dodatków dla gospodarstw domowych, z których mogą skorzystać mieszkańcy Lublina. Kto i ile pieniędzy może otrzymać na ogrzewanie domu?

 • 3000 zł – gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe zasilany pelletem drzewnym lub innym rodzajem biomasy, z wyłączeniem drewna kawałkowego,
 • 1000 zł – gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy, zasilany drewnem kawałkowym,
 • 2000 zł – gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł zasilany olejem grzewczym,
 • 500 zł – gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany wyłącznie skroplonym gazem LPG.

Wnioski o dodatek do pelletu drzewnego, gazu LPG, drewna i oleju też są przyjmowane w Lublinie w wyżej wymienionych punkach – BOM-ach i filiach MOPR-u.

Sonda
Czy zamierzasz złożyć wniosek o dodatek węglowy?