Lublin: BEZWZGLĘDNA KARA za jazdę na czerwonym. NOWOCZESNE kamery na skrzyżowaniach

2021-01-21 12:47 mta
Lublin: BEZWZGLĘDNA KARA za jazdę na czerwonym. NOWOCZESNE kamery na skrzyżowaniach
Autor: Pixabay/staboslaw

Nowoczesna kamery pojawią się na skrzyżowaniach w Lublinie i będą „łapać” amatorów jazdy na czerwonym świetle. Już wkrótce piraci drogowi zostaną bezwzględnie ukarani, nie będzie sytuacji w których „może się uda”. Inspekcja Transportu Drogowego kupuje nowoczesne kamery, fotoradary i urządzenia mobilne. To bat na kierowców łamiących przepisy. Posypią się mandaty?

Wjedziesz na skrzyżowanie na czerwonym – dostaniesz mandat. Specjalne kamery będą pilnować zachowań kierowców w Lublinie i innych miastach. Gdzie się pojawią? Inspekcja Transportu Drogowego szykuje bat na piratów drogowych. Posypią się mandaty?

30 kolejnych skrzyżowań w 18 miastach będzie pod nadzorem Inspekcji Transportu Drogowego – zapowiada ITD. I rusza na zakupy. Między innymi na skrzyżowaniach w Lublinie pojawią się systemy monitorujące wjazd pojazdów na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Będą też nowe fotoradary i urządzenia mobilne.

Zobacz też: Lubelskie: Koronawirus ZABIŁ ponad DWA TYSIĄCE osób! PRZERAŻAJĄCE dane o COVID-19

ITD chce ustawić specjalne kamery na najniebezpieczniejszych skrzyżowaniach w Polsce – tam, gdzie dochodzi do wypadków, jest duży ruch, a obok szkoły czy obiekty handlowe. Na liście znalazł się też Lublin i dwa ronda:

  • płk. R. Kuklińskiego – al. Solidarności/ul. Lubomelska/al. Kompozytorów Polskich,
  • R. Dmowskiego – al. Tysiąclecia/al. Unii Lubelskiej.
Wypadki na skrzyżowaniach w polskich miastach

Urządzenia wykryją fakt wjechania pojazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle, będą śledzić tor poruszania się pojazdu na skrzyżowaniu oraz dokumentować popełnione wykroczenie wraz z danymi umożliwiającymi identyfikację pojazdu, którym naruszono przepisy, a także okoliczności zdarzenia (numer rejestracyjny pojazdu, czas i miejsce zdarzenia, czas, jaki upłynął od zapalenia się czerwonego światła) – informuje biuro prasowe Inspekcji Transportu Drogowego.

To niejedyne zakupy, do jakich przymierza się ITD. Rozbudowywany jest system fotoradarowy. Oprócz nowych, inteligentnych kamer na skrzyżowaniach, wkrótce „krokodylki” będą też dysponować nowoczesnymi urządzeniami mobilnymi – samochodami do kontrolowania poczynań kierowców.