Trwają odbiory punktu cargo na lubelskim lotnisku

i

Autor: Airport Lublin Trwają odbiory punktu cargo na lubelskim lotnisku

Lublin Airport: Będzie obsługa lotniczego cargo! Transportowane będzie ponad tysiąc ton rocznie

2016-04-19 12:02

Budowa już zakończona, teraz trwają odbiory. Strefa cargo zacznie działać jeszcze w tym roku.  

Powstanie punktu obsługi cargo zostało zapowiedziane we wrześniu ubiegłego roku. Lubelskie lotnisko postawiło na współpracę z włoską firmą Xpress Handling, która ma 12 terminali towarowych we Włoszech i Albanii.

Powstała infrastruktura

Na terenie przylegającym do świdnickiego lotniska powstał budynek, który stanowić będzie zaplecze obsługi naziemnej lotniska oraz rampa załadunkowa. Docelowo ma powstać jeszcze magazyn o pojemności około tysiąca mkw.

Oferta skierowana jest nie tylko do firm polskich, ale i zagranicznych, które chcą importować towary z naszego kraju. Punkt umożliwi ekspediowanie około 1,2 tysiąca ton towarów rocznie, w kolejnych latach tonaż zwiększy się nawet do 3,5 tysiąca ton.

W ubiegłym roku, czyli gdy jeszcze nie było odpowiedniej infrastruktury, na lubelskim lotnisku odprawiono około 300 ton ładunków. Odbywało się to głównie na pokładach samolotów rejsowych – informuje portal rynekoinfrastruktury.pl.

Lublin Airport stale się rozwija. Ruch pasażerki obsługiwany jest przez dziewięć stałych tras kursowych oraz jedną czarterową.