Lubelskie lotnisko stawia na stały rozwój i umocnienie pozycji

i

Autor: Szater, Public domain, wikimedia.org Lubelskie lotnisko stawia na stały rozwój i umocnienie pozycji

Ekspresowy rozwój lotniska! Trzy lata Lublin Airport

2015-12-18 9:20

Ponad 260 tysięcy pasażerów, nowe połączenia i uruchomienie bazy operacyjnej WizzAir to największe sukcesy Portu Lotniczego Lublin.

Statystyki ruchu pasażerskiego w 2015 roku rosły z miesiąca na miesiąc. Roczny plac pasażerski został zrealizowany już w listopadzie. Dzięki temu ustanowione zostały inne rekordy. Najlepszym miesiącem był wrzesień, kiedy z lotniska skorzystało ponad 29 000 podróżnych i zrealizowano blisko 400 operacji lotniczych.

Nowości z 2015 roku

W lutym pojawiły się w sprzedaży bilety na połączenia do Dublina (Ryanair), trzy miesiące później WizzAir uruchomił połączenie do Sztokholmu. Największym wydarzeniem było otwarcie bazy operacyjnej linii lotniczych WizzAir, dzięki niej ruch pasażerski na lubelskim lotnisku został ustabilizowany i pojawiły się trzy kierunki. W połowie września odbył się pierwszy lot do Brukseli, w następnych dniach później uruchomiono połączenia do Doncaster Sheffiel i do Glasgow.

Port Lotniczy Lublin zaktywizował działania w obszarze ruchu towarowego. Na terenie lotniska powstanie m.in. budynek zaplecza obsługi naziemnej lotniska, a w przyszłości magazyn czasowego składowania towarów.

Plany na przyszłość?

Satysfakcji ze zwiększonego ruchu pasażerskiego nie ukrywają władze lotniska, to rozpala zachętę na kolejne zmiany. - Z satysfakcją obserwuję rosnący ruch pasażerki oraz zmiany jakie zachodzą na naszym lotnisku – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes lubelskiego portu. - Ten rok był dla nas bardzo dobry, zarówno pod względem ilości obsłużonych pasażerów, jak i wydarzeń przyczyniających się do jego rozwoju. Mam podstawy, aby stwierdzić, że rok 2016 zaowocuje kolejnymi sukcesami.

Święta wśród cytrusów lub na gorącej plaży? SPRAWDŹ, gdzie latają lublinianie! ←  

Koniec roku dla Portu Lotniczego Lublin oznacza również zwiększoną liczbę operacji lotniczych. Ze względu na wzmożone zapotrzebowanie na loty, przewoźnicy zdecydowali się na dodatkowe rejsy w okresie świątecznym.

Łącznie od 18 grudnia do 8 stycznia pojawi się ponad 20 dodatkowych lotów. Pasażerowie będą mogli skorzystać ze specjalnych połączeń do Oslo (Torp Sandefjord), Dublina, Londynu (Luton), Londynu (Stansted), Doncaster Sheffield.