Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Lublin: 40 proc. mieszkańców zaszczepionych przeciw COVID-19. Teraz bezdomni

2021-07-02 8:29

40 proc. mieszkańców Lublina jest już w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Najwięcej w przedziale wiekowym 40-59 lat – wynika z danych przedstawionych przez Urząd Miasta w Lublinie. Ratusz zapowiedział też dwudniową akcję szczepień bezdomnych. – Punkt szczepień dla chętnych osób bezdomnych zostanie zlokalizowany w samym centrum miasta – deklaruje wiceprezydent Lublina.

Lublin. 40 proc. mieszkańców jest już w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 – wynika ze statystyk Ratusza. Urząd Miasta Lublin poinformował, że liczba zaszczepionych jedną dawką mieszkańców wynosi obecnie ponad 164 tys. osób. Natomiast w pełni zaszczepionych jest 136 tys. lublinian. – To oznacza, że w pełni zaszczepionych jest 40 proc. mieszkańców. Najwięcej w przedziale wiekowym 40-59 lat – ponad 50 tysięcy – zaznacza Monika Głazik z biura prasowego UM Lublin, cytowana przez PAP.

Zobacz też: Mieszkanie Plus w Lublinie. Nowe osiedle Za Cukrownią. Zbudują 390 mieszkań. Kiedy?

Z rządowego raportu szczepień opublikowanego w czwartek wynika, że do tej pory w stolicy województwa lubelskiego wykonanych zostało 373 tys. szczepień, z czego w pełni zaszczepionych jest już 165 tys. osób. W ciągu najbliższych siedmiu dni w Lublinie wolnych jest jeszcze ponad 6 tys. terminów na szczepienie przeciw COVID-19.

gen. Grzegorz Gielerak: Przy takiej liczbie zaszczepionych czwartą falę mamy na pewno [Super Raport]

Lublin: Szczepienia na COVID-19. Teraz bezdomni

Ratusz przekazał, że w dniach 13-14 lipca zostanie zorganizowana akcja szczepień dla osób borykających się z problemem bezdomności. Punkt szczepień zlokalizowany będzie przy ul. Zielonej 3, w siedzibie Bractwa Miłosierdzia im Św. Brata Alberta i będzie działał w godz. 9.00-13.00. Szczepieni otrzymają jednodawkowe preparaty firmy Johnson&Johnson – informuje Polska Agencja Prasowa.

Zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych, Monika Lipińska, podkreśla, że w kontekście uzyskania odporności populacyjnej i zabezpieczenia przed kolejną falą epidemii, nie można zapominać o najbardziej potrzebujących i narażonych na zachorowania.

Punkt szczepień dla chętnych osób bezdomnych zostanie zlokalizowany w samym centrum miasta. Mamy więc duże szanse na zaszczepienie większej liczby osób. Akcja w szczególności skierowana jest do bezdomnych, ale każda osoba chętna będzie mogła skorzystać w tych dniach z możliwości zaszczepienia się – dodała Lipińska cytowana przez PAP.