Ciotcza: TIR rozjechał 84-latka. Makabryczny wypadek na Lubelszczyźnie

i

Autor: KWP Lublin Śmiertelny wypadek w Ciotczy na Lubelszczyźnie. Nie zyje 84-latek

Ciotcza: TIR rozjechał 84-latka. Makabryczny wypadek na Lubelszczyźnie

2021-07-01 15:01

Makabryczny wypadek w Ciotczy (gm. Abramów) na Lubelszczyźnie. Kierowca ciężarowego TIR-a najechał na pieszego! 84-latek zginął na miejscu. Do tragedii doszło w środku nocy, około 3.00 nad ranem. Wiemy, że 84-latek znajdował się po niewłaściwej stronie ulicy. Pozostałe okoliczności tragedii bada i wyjaśnia policja i prokuratura. Co tam się stało i czy tej tragedii można było uniknąć?

Do tragedii w miejscowości Ciotcza (gm. Abramów, pow. lubartowski) na Lubelszczyźnie doszło w nocy ze środy na czwartek, około godz. 3.00 rano.

74-latek kierując samochodem ciężarowym marki Renault, jadąc od Michowa, najechał na poruszającego się po nieprawidłowej stronie drogi 84-letniego pieszego, mieszkańca gminy Abramów. Pomimo podjętej próby reanimacji, nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny – potwierdza st. sierż. Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Super Raport 01.07 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Artur Dziambor - Konfederacja)

Zdarzenie miało miejsce w środku nocy, w terenie niezabudowanym i na nieoświetlonym, prostym odcinku drogi. Wiemy, że pieszy znajdował się po nieprawidłowej stronie jezdni. Kierowca TIR-a był trzeźwy. Dokładne okoliczności tragicznego, śmiertelnego wypadku w Ciotczy ma wyjaśnić trwające śledztwo policji i prokuratury.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Czynności na miejscu wykonywane były pod nadzorem Prokuratora. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności zdarzenia – deklaruje Stanicka.