Lublin: 24 punkty karne i gigantyczny mandat. Co on wyprawiał?!

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Lublin: 24 punkty karne i gigantyczny mandat. Co on wyprawiał?!

Lublin: 24 punkty karne i gigantyczny mandat. Co on wyprawiał?!

2022-02-21 15:14

Szokujące zachowanie kierowcy z Lublina kosztowało go fortunę i poważne problemy. Mężczyzna w jednym momencie dostał 24 punkty karne i w sumie trzy mandaty. Łączna kwota? Gigantyczna. Blisko cztery tysiące złotych! Co on wyprawiał? Najpierw przekroczył prędkość i jeszcze wyprzedzał na przejściu na oczach policjantów, a później… uciekł przed kontrolą. Szok!

W jednym momencie „zarobił” 24 punkty karne i trzy mandaty na łączną kwotę blisko czterech tysięcy złotych. Co on wyprawiał? Nie dość, że jechał przez miasto zdecydowanie za szybko, to jeszcze na oczach policjantów wyprzedzał na przejściu dla pieszych, a gdy mundurowi chcieli go zatrzymać… zwyczajnie uciekł. Szalonego kierowcę audi z Lublina szybko ruszyło sumienie, ale nie zmienia to faktu, że zasłużył na karę. Funkcjonariusze drogówki srodze go ukarali!

Do zdarzenia (a właściwie serii zdarzeń) doszło w piątek, 18 lutego w Lublinie na ul. Choiny. Przed południem mundurowi kontrolowali tam prędkość i od razu zauważyli audi, które po mieście jechało zdecydowanie za szybko.

Pomiar wskazał 87 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Siedzący za kierownicą mężczyzna dodatkowo wykonał manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. W związku z tym policjanci od razu zdecydowali o zatrzymaniu kierującego – relacjonuje kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Super Raport 21.02 (Goście: Cezary Tomczyk - PO oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk z UKSW) Sedno Sprawy: Piotr Müller

To mógłby być koniec historii – wówczas kierowca audi i tak zapłaciłby dwa słone mandaty. Jednak on uznał chyba przez chwilę, że uniknie kary… – Mężczyzna przejechał obok interweniującego patrolu i ruszył w kierunku al. Spółdzielczości Pracy – dodaje Gołębiowski.

Policjanci nie zamierzali odpuścić i rozpoczęli poszukiwania „zbiega”. Zguba szybki się znalazła, bo 33-letni kierowca zreflektował się, przemyślał sprawę i sam podjechał do innego policyjnego patrolu.

Mężczyzna został ukarany łącznie trzema mandatami karnymi, na łączną kwotę 3800 złotych, jego konto zasiliły też 24 punkty karne. Na grzywnę złożyły się wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości, wyprzedzaniem na przejściu dla pieszych i niestosowaniem się do sygnałów nakazujących zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej – informuje Kamil Gołębiowski z KMP Lublin.

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?