Lublin. 23-latka chciała tylko sprzedać bluzkę. Straciła ogromną kwotę!

i

Autor: JESHOOTS-com / Pixabay.com Lublin. 23-latka chciała tylko sprzedać bluzkę. Straciła ogromną kwotę! / zdjęcie ilustracyjne

Lublin. 23-latka chciała tylko sprzedać bluzkę. Straciła ogromną kwotę!

2022-04-05 13:36

23-latka, mieszkanka Lublina chciała sprzedać bluzkę w jednej z popularnych aplikacji. Niestety, źle się to dla niej skończyło. Kliknęła przysłany link i podała tam swoje dane. Oszuści zaciągnęli na nią kredyt w kwocie 33 tysięcy złotych, z czego prawie 20 tysięcy złotych udało im się przetransferować za granicę!

23-letnia mieszkanka Lublina padła ofiarą oszustwa. Chciała sprzedać bluzkę w jednej z popularnych aplikacji. Niestety, trafiła na oszustów! Kliknęła w przesłany link i uzupełniła dane.

Zobacz też: Tragiczna śmierć w płomieniach. Mężczyzna zginął w pożarze drewnianego domu w Ludwinie

- Ofertą zainteresował się inny użytkownik, który przysłał jej link w celu finalizacji transakcji. Mieszkanka Lublina kliknęła przesłane łącze, a następnie wypełniła rubryki swoimi danymi. 23-latka była przekonana, że podaje dane, dzięki którym pieniądze za bluzkę trafią na jej konto. Jednak w rzeczywistości otworzyła „furtkę” oszustom do włamania się na jej rachunek - przekazuje komisarz Kamil Gołębiowski z KMP Lublin.

Kiedy oszuści zalogowali się na konto 23-latki, od razu zaciągnęli kredyt na 33 tysiące złotych! Działali bardzo szybko, zaczęli transferować pieniądze za granicę. Kobieta widząc co się dzieje na jej koncie, zablokowała rachunek. Do tego czasu z jej konta zdążyło jednak zniknąć prawie 20 tysięcy złotych!

Zobacz również: Kozioł: Wpadł z nożem do sklepu. Ekspedientka zrobiła coś nieprawdopodobnego

- Policjanci poszukują sprawców i apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, aby nigdy nie klikać w podejrzane linki i nie podawać tam swoich danych. Przekazanie oszustom informacji o danych wrażliwych, to prosta droga to stania się ofiarą przestępstwa - apeluje komisarz Kamil Gołębiowski.

Zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez CBŚP! Ogromna akcja w Kujawsko-Pomorskiem
Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?