Wieźli kolegę w bagażniku

i

Autor: Policja Lubelska

Zaskakujące odkrycie

Lublin. 21-latek wiózł z bratem kolegę na autobus. W bagażniku!

2022-11-30 8:50

Mundurowi z Lublina zwrócili uwagę na skodę, która jechała buspasem i skręciła w prawo mimo zakazu. Policjanci zatrzymali kierowcę, którym okazał się 21-letni mężczyzna. Podczas kontroli odkryli coś nieprawdopodobnego! Kiedy zajrzeli do bagażnika, znaleźli dodatkowego pasażera.

Lublin: Wieźli kolegę w bagażniku na autobus

28 listopada mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie patrolowali Aleję Tysiąclecia. To wtedy zauważyli pojazd marki skoda. Zachowanie kierującego i pasażerów pozostawiało wiele do życzenia. - Samochodem jechało trzech mężczyzn, z czego jeden siedział w bagażniku. Dodatkowo kierowca poruszał się buspasem, a po chwili pomimo zakazu skręcił w prawo - opisują mundurowi. Mundurowi od razu pojechali za skodą na pobliski dworzec PKS. - Podczas kontroli okazało się, że auto którym jechali mężczyźni, zarejestrowane było tylko na dwie osoby. Przewożenie pasażera w bagażniku było niezgodne z prawem i bardzo niebezpieczne - dodają policjanci.

Ostatecznie 21-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Popełnił tak wiele wykroczeń, że na jego konto trafiło aż 12 punktów karnych. - Policjantom tłumaczył, że wspólnie z bratem chcieli podwieźć kolegę na autobus - informują stróże prawa z Lublina.

Sonda
Czy jechałaś/jechałeś kiedyś w bagażniku samochodu?
Pijani kierowcy mają małe rozumki”. Czy należy zabierać im samochody?