Wypadek w Sadłowicach

i

Autor: POLICJA(2)

Szok!

Sadłowice. Pijany Paweł doprowadził do tragedii! Wjechał swoim bmw w opla. Zginęła kobieta

Paweł B. (36 l.) spod Puław (woj. lubelskie) wsiadł do auta, choć powinna to być ostatnia rzecz, którą mógł robić. Był kompletnie pijany, prawa jazdy nie miał od kilku lat. Wyprzedzał w miejscu, gdzie nikt o zdrowych zmysłach by o tym nie pomyślał. Staranował auto starszego małżeństwa jadącego z naprzeciwka, Janina J. (79 l.) umarła na miejscu, jej mąż Stanisław (77 l.) walczy o życie w szpitalu.

Do tragedii doszło we wsi Sadłowice, na drodze z Puław do Janowca nad Wisłą w sobotę, 26 listopada. Trasa jest bardzo wąska i kręta, a w miejscu gdzie był wypadek naprawdę nie sposób myśleć o wyprzedzaniu. Znajduje się tam skrzyżowanie nad dość ostrym zakręcie w obszarze zabudowanym. Mimo tego Paweł B. siedząc za sterami swego bmw serii 5 z dużym, sześciocylindrowym silnikiem pod maską czuł się panem drogi. Jechał od strony Puław, a kiedy zbliżał się do zakrętu, zaczął wyprzedzać inne auto.  - Kontynuował jazdę lewym pasem ruchu i na łuku drogi doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka oplem - opowiada kom. Ewa Rejn-Kozak z policji w Puławach. - Mimo natychmiast udzielonej poszkodowanym pomocy oraz prowadzonej na miejscu resuscytacji, 79-letnia pasażerka opla zmarła na miejscu - dodaje.

Jej mąż trafił do szpitala. Małżeństwo wracało do domu w Puławach ze spotkania ze znajomymi. Pawłowi B. nic, ale to nic się nie stało. - Badanie wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierował samochodem nie mając do tego uprawnień. Prawo jazdy dostało mu zatrzymane kilka lat temu - dodaje policjantka. Sąd Rejonowy w Puławach nakazał aresztować go na 3 miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Pijany kierowca uciekał przed policją na S8. Staranował radiowóz!
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Listen to "VAT na paliwa w górę! Ile zapłacimy za litr benzyny od przyszłego roku?" on Spreaker.