Lubelskie. Totalnie pijana matka opiekowała się malutkim dzieckiem!

i

Autor: thedanw/Pixabay.com Lubelskie. Totalnie pijana matka opiekowała się malutkim dzieckiem! / zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie. Totalnie pijana matka opiekowała się malutkim dzieckiem!

2022-06-22 16:36

38-latka z miejscowości znajdującej się w gminie Opole Lubelskie była totalnie pijana, kiedy pod jej „opieką” znajdowało się 14-miesięczne dziecko. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu po przyjęciu zgłoszenia, przebadali ją alkomatem. Okazało się, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie!

Do zdarzenia doszło we wtorek (21.06.2022) przed południem w jednej z miejscowości w gminie Opole Lubelskie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że pijana matka może opiekować się malutkim dzieckiem.

- Na miejscu funkcjonariusze zastali 38-latkę i jej 14-miesięczne dziecko. Od kobiety czuć było silną woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu - informuje aspirant sztabowy Edyta Żur z lubelskiej policji.

Zobacz też: Makabryczna śmierć Anny U. pod Łukowem. Tragedia rozdziera serca

Sytuacja, w której pijana matka "opiekowała się" dzieckiem, mogła doprowadzić do dramatu! Na szczęście w tym przypadku wszystko skończyło się dobrze, dziecko zostało przekazane pod opiekę krewnych. Policjanci prześlą informację o zdarzeniu do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opolu Lubelskim, który zbada jego sytuację rodzinną. Mundurowi sprawdzą też, czy 38-latka przez nieodpowiedzialne decyzje nie naraziła dziecka na niebezpieczeństwo. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem stworzyła dla dziecka niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy do rodziców i opiekunów maluchów o zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci. Pamiętajmy, że nie potrafią jeszcze one dostrzec niebezpieczeństw w różnych codziennych sytuacjach. Najmłodsi bardzo często działają impulsywnie i nierozważnie. Tylko rozsądek i rozwaga dorosłych mogą sprawić, że zdrowie i życie dzieci będą bezpieczne - apelują lubelscy policjanci.

Zobacz również: Cyców: Ugodziła nożem znajomego! Krwawy finał libacji. 29-latka miała trzy promile

Express Biedrzyckiej 22.06 (Adam Bielan, prof. Ewa Marciniak, gen. Stanisław Koziej) Sedno Sprawy: Maciej Wąsik
Sonda
Czy pijany rodzic powinien mieć możliwość ponownej opieki nad dzieckiem?