Lubelskie. Totalnie pijana matka opiekowała się malutkim dzieckiem!

2022-06-22 16:36
 Lubelskie. Totalnie pijana matka opiekowała się malutkim dzieckiem!
Autor: thedanw/Pixabay.com Lubelskie. Totalnie pijana matka opiekowała się malutkim dzieckiem! / zdjęcie ilustracyjne

38-latka z miejscowości znajdującej się w gminie Opole Lubelskie była totalnie pijana, kiedy pod jej „opieką” znajdowało się 14-miesięczne dziecko. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu po przyjęciu zgłoszenia, przebadali ją alkomatem. Okazało się, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie!

Do zdarzenia doszło we wtorek (21.06.2022) przed południem w jednej z miejscowości w gminie Opole Lubelskie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że pijana matka może opiekować się malutkim dzieckiem.

- Na miejscu funkcjonariusze zastali 38-latkę i jej 14-miesięczne dziecko. Od kobiety czuć było silną woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu - informuje aspirant sztabowy Edyta Żur z lubelskiej policji.

Zobacz też: Makabryczna śmierć Anny U. pod Łukowem. Tragedia rozdziera serca

Sytuacja, w której pijana matka "opiekowała się" dzieckiem, mogła doprowadzić do dramatu! Na szczęście w tym przypadku wszystko skończyło się dobrze, dziecko zostało przekazane pod opiekę krewnych. Policjanci prześlą informację o zdarzeniu do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Opolu Lubelskim, który zbada jego sytuację rodzinną. Mundurowi sprawdzą też, czy 38-latka przez nieodpowiedzialne decyzje nie naraziła dziecka na niebezpieczeństwo. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem stworzyła dla dziecka niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy do rodziców i opiekunów maluchów o zwracanie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci. Pamiętajmy, że nie potrafią jeszcze one dostrzec niebezpieczeństw w różnych codziennych sytuacjach. Najmłodsi bardzo często działają impulsywnie i nierozważnie. Tylko rozsądek i rozwaga dorosłych mogą sprawić, że zdrowie i życie dzieci będą bezpieczne - apelują lubelscy policjanci.

Zobacz również: Cyców: Ugodziła nożem znajomego! Krwawy finał libacji. 29-latka miała trzy promile

Express Biedrzyckiej 22.06 (Adam Bielan, prof. Ewa Marciniak, gen. Stanisław Koziej) Sedno Sprawy: Maciej Wąsik
Sonda
Czy pijany rodzic powinien mieć możliwość ponownej opieki nad dzieckiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE