Pożar [zdjęcie ilustracyjne]

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Lubelskie: ŚMIERĆ W PŁOMIENIACH! Dwa tragiczne pożary jednego dnia

2021-03-28 16:55

W niedzielę (28 marca) w województwie lubelskim doszło do dwóch pożarów, które okazały się tragiczne w skutkach. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, w Lublinie śmierć poniósł 87-latek, a w Rykach zmarła 83-latka. W obu przypadkach przyczyny zdarzeń będą ustalali biegli. Co już wiemy?

Przed południem w Lublinie wybuchł pożar w mieszkaniu przy ulicy Wyścigowej. - Straż pożarną zaalarmowała kobieta, która poczuła swąd spalenizny wydobywający się z kratki wentylacyjnej - przekazała podkom. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Okazało się, że płonie jedno z mieszkań. Strażacy ugasili ogień. W mieszkaniu znaleźli niedającego oznak życia człowieka. Ofiara to 87-letni, samotnie mieszkający niepełnosprawny mężczyzna. Został stwierdzony jego zgon na miejscu - dodała policjantka.

Tego samego dnia pożar wybuchł również w mieszkaniu w bloku przy ulicy Kościuszki w Rykach. - Przed godziną 13:00 świadek powiadomił służby, że dym wydobywa się z okna. W trakcie akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki 83-latki. Lekarz stwierdził jej zgon na miejscu z powodu zaczadzenia - powiedziała podkom. Anna Kamola.

Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tragicznych zdarzeń.

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne