Lubelskie: Przerzucali przez granicę TYSIĄCE IMIGRANTÓW. Gang rozbity! [ZDJĘCIA, AUDIO]

2019-11-21 11:24

Przez ostatnie lata nielegalnie przerzucili przez granicę kilkanaście tysięcy osób! „Zarobili” na tym ponad dwa miliony euro. Jak działał gang?

Pomagali w przerzucie 13 tysięcy nielegalnych imigrantów na terytorium Polski!

Straż Graniczna i lubelska prokuratura rozbiła grupę przestępczą. Jej członkowie usłyszeli już zarzuty. 13 podejrzanych ma zakaz opuszczania kraju i dozór policji. Pozostała czwórka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Szczegóły sprawy zna Jacek Werner z Radia ESKA. Posłuchaj!

Śledczy zatrzymali 17 podejrzanych. Grupa działała na terenie Kraśnika od początku 2012 roku. Kierował nią 62-letni Krzysztof Ł.

Przestępcy przy pomocy fikcyjnych podmiotów gospodarczych, m.in. agencji pracy tymczasowej, tzw. słupów, wystawiali dla migrantów oświadczenia, które na mocy przepisów pozwalały cudzoziemcom podjąć legalnie pracę. Ci jednak nie robili tego, tylko udawali się dalej do Europy Zachodniej.

Grupa za swoje „usługi” zarobiła ponad 2 miliony 300 tys. euro. „Klientami” gangu byli obywatele Ukrainy, Rosji, Turcji, Iranu i Libanu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE