Lubelskie: Prawie 100 tys. szczepień przeciw COVID-19. Ponad 30 tys. w samym Lublinie

i

Autor: Pixabay/KitzD66

Lubelskie: Prawie 100 tys. szczepień przeciw COVID-19. Ponad 30 tys. w samym Lublinie

2021-02-08 15:54

Ponad 30 tys. szczepionek przeciw COVID-19 podano w samym Lublinie. Prawie do 100 tys. wzrosła liczba zabiegów wykonanych w całym regionie. Z dnia na dzień, mimo problemów z dostawami szczepionek, ich liczba rośnie. Zobacz najnowsze dane z rządowego raportu na temat szczepień przeciwko koronawirusowi w Lubelskiem.

Prawie 2,5 tys. seniorów zaszczepiono dotąd w punkcie szpitala tymczasowego w Lublinie. W regionie szczepionkę otrzymało łącznie blisko 94,5 tys. osób, w tym drugą dawkę – 24,3 tys. chętnych.

W poniedziałek wznowiono po kilku dniach przerwy szczepienia seniorów w punkcie szpitala tymczasowego w Lublinie przy ul. Radziwiłłowskiej. Były one planowo wstrzymane od środy do niedzieli z powodu ograniczenia dostaw szczepionki Pfizera do Polski – poinformowała rzeczniczka szpitala, Anna Guzowska.

Mamy zabezpieczone szczepionki do końca tygodnia, w najbliższych dniach spodziewamy się kolejnej partii. Seniorzy zgłaszają się mimo trudnych warunków pogodowych, są zdeterminowani, chcą się szczepić. Zaszczepiliśmy w tym punkcie dotąd już blisko 2,5 tys. seniorów – powiedziała Guzowska.

Od poniedziałku w punkcie szpitala tymczasowego będzie szczepionych około 300 osób dziennie. Oprócz 240 seniorów – jak było dotychczas – szczepionka będzie tu podawana także osobom z grupy zero, zarówno druga, jak i pierwsza dawka – dodała Guzowska.

W woj. lubelskim jest 417 punktów szczepień populacyjnych. W 32 szpitalach węzłowych trwają szczepienia grupy zero, czyli pracowników sektora ochrony zdrowia, głównie drugą dawką.

Według opublikowanych w poniedziałek danych rządowego raportu szczepień w regionie szczepionkę otrzymało łącznie dotychczas blisko 94,5 tys. osób, w tym drugą dawkę – 24,3 tys. osób. Ostatniej doby zaszczepiono 397 osób.

Zobacz też: Zima SPARALIŻOWAŁA Polskę. Gdzie największe utrudnienia? [RELACJA NA ŻYWO]

Najwięcej szczepień – ponad 34,5 tys. – wykonano dotychczas w Lublinie, ponad 6,3 tys. w powiecie puławskim, prawie 4,7 tys. w Białej Podlaskiej, prawie 4,5 tys. w Zamościu i ponad 3,3 tys. w Chełmie.

Według informacji przekazanych PAP przez rzecznika prasowego marszałka woj. lubelskiego Remigiusza Małeckiego do niedzieli w sześciu szpitalach podległych marszałkowi woj. lubelskiego zaszczepiono w sumie prawie 20,2 tys. osób, z czego ponad 6,6 tys. przyjęło drugą dawkę szczepionki.

Sonda
Czy obawiasz się szczepienia przeciwko koronawirusowi?
Super Raport 08.02 (Goście: Adam Bielan - europoseł, Porozumienie; Marcin Ociepa - Porozumienie, wiceszef MON oraz prof. Antoni Dudek)