Lubelskie: CZERWONY ALERT IMGW. Zaspy, śliskie drogi. FATALNE warunki

i

Autor: Pixabay/Skitterphoto

Lubelskie: CZERWONY ALERT IMGW. Zaspy, śliskie drogi. FATALNE warunki dla kierowców

2021-02-08 13:36

Z powodu intensywnych opadów śniegu warunki jazdy na drogach Lubelszczyzny są bardzo trudne. Najważniejsze trasy są przejezdne, ale śliskie. W kilku miejscach utrudniony jest przejazd dla samochodów ciężarowych – informuje policja. W Lubelskiem obowiązuje czerwony alert IMGW, a więc trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu.

Sytuacja na drogach jest trudna. W miejscach, w których występują strome podjazdy, problemy mają kierujący samochodów ciężarowych – informuje rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, komisarz Andrzej Fijołek.

W kilku miejscach w regionie ruch dla samochodów ciężarowych jest utrudniony lub niemożliwy. Ciężarówki stoją m.in. na drodze K17 w miejscowości Łopiennik Górny w powiecie krasnostawskim. W Łęcznej na ul. Lubelskiej TIR stoi przed wzniesieniem i blokuje przejazd. Na drodze wojewódzkiej nr 812 w kierunku Krasnegostawu w powiecie chełmskim samochody ciężarowe stoją na prawym pasie. W Ciecierzynie na drodze nr 19, na stromym wzniesieniu w kierunku Lublina ruch dla samochodów ciężarowych jest utrudniony, policjanci i służby drogowe przepuszczają ciężarówki pojedynczo – informuje Fijołek.

Udrożniony już został przejazd na drodze krajowej nr 74 w Olbięcinie, gdzie z powodu ciężarówki, która na śliskiej drodze nie mogła pokonać wzniesienia, zablokowany był jeden pas ruchu. – Droga jest już przejezdna, ale nadal są trudne warunki jazdy – poinformował młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Policji w Kraśniku.

W Lubelskiem w poniedziałek utrzymują się obfite opady śniegu, a silny wiatr powoduje zamiecie śnieżne i nawiewanie śniegu na drogę. Jezdnie w wielu miejscach są białe, bądź występuje na nich błoto pośniegowe. Według prognoz IMGW śnieg na Lubelszczyźnie ma padać w poniedziałek do godzin wieczornych.

Zobacz też: Koronawirus: Lubelskie. Ile nowych przypadków 8 lutego? Liczba zgonów na COVID-19

Sonda
Drogowcy będą zaskoczeni opadami śniegu?