Lubelskie. Nowe dane o liczbie szczepień na COVID-19

i

Autor: Pixabay/ckstockphoto

Lubelskie: Ponad 50 tys. ZASZCZEPIONYCH! Nowe dane o liczbie szczepień na COVID-19

2021-01-27 17:16

Prawie 51 tys. osób w Lubelskiem zaszczepiono dotąd przeciw COVID-19, w tym ponad 6,2 tys. otrzymało drugą dawkę – wynika z rządowego raportu szczepień. W szpitalach drugą dawkę przyjmują osoby z grupy zero. Zastrzyki dostają też seniorzy.

Według opublikowanych w środę danych rządowego raportu w Lubelskiem ostatniej doby zastrzyki przyjęło blisko 7 tys. osób. A od początku akcji szczepień? Najwięcej zabiegów – ponad 19,7 tys. – wykonano dotychczas w Lublinie, ponad 3,3 tys. w powiecie puławskim, ponad 3,2 tys. w Białej Podlaskiej, ponad 2,4 tys. w Zamościu i ponad 2 tys. w Chełmie.

Ponad 3,8 tys. szczepień wykonano dotąd w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Kard. Wyszyńskiego w Lublinie. To jeden ze szpitali węzłowych w Lubelskiem, gdzie iniekcje otrzymują pacjenci z grupy 0, czyli m.in. pracownicy służby zdrowia.

Zobacz też: Przyłapał żonę z byłym. Wpadł w FURIĘ, chciał ZABIĆ. Sceny grozy w Lublinie

Zastępca dyrektora ds. lecznictwa w tym szpitalu, dr Małgorzata Piasecka, powiedziała PAP, że w poniedziałek szpital otrzymał 720 dawek szczepionki. Wykorzysta je do końca tygodnia na podanie drugiej dawki personelowi medycznemu i pierwszej 172 seniorom zapisanym na zabieg. Szczepienia seniorów są już zaplanowane do końca marca.

Ruszyły szczepienia seniorów w Lublinie

Wszyscy zgłoszeni wcześniej z grupy zero otrzymali pierwszą dawkę i zgodnie z harmonogramem otrzymują teraz drugą. Do szpitala zgłaszają się kolejne osoby z grupy zero, uprawnione do zaszczepienia, ale – jak powiedziała Piasecka – iniekcje pierwszą dawką tej grupy są wstrzymane. Ich przeprowadzenie zależy od liczby otrzymywanych przez szpital szczepionek.

Szczepienia grupy zero w Lubelskiem odbywają się w 32 szpitalach węzłowych.

Według informacji przekazanych PAP przez rzecznika prasowego marszałka woj. lubelskiego Remigiusza Małeckiego do poniedziałku w sześciu szpitalach podległych marszałkowi zaszczepiono ponad 13,6 tys. chętnych, z czego ponad 1,9 tys. przyjęło już drugą dawkę.

(PAP)