Lubelskie: Krajobraz po burzy w regionie. Zalane ulice, podtopienia, połamane drzewa [RAPORT]

i

Autor: Pixabay/Holeysocksart

Lubelskie: Krajobraz po burzy w regionie. Zalane ulice, podtopienia, połamane drzewa

2020-10-06 9:39

Silne opady deszczu, grzmoty, błyskawice, a miejscami nawet grad! Taki było poniedziałkowe popołudnie i wieczór w części województwa lubelskiego. Jak wygląda krajobraz po burzy w regionie? Strażacy mieli ręce pełne roboty, najwięcej w okolicach samego Lublina. Zalane ulice, podtopienia, połamane drzewa – to najczęstsze konsekwencje październikowej burzy.

Lubelskie: Krajobraz po burzy w regionie – zalane ulice, podtopienia i połamane drzewa. Na szczęście nikt nie zginął i nikt nie został ranny. Najwięcej strażackich interwencji na Lubelszczyźnie dotyczyło powiatu lubelskiego. To tutaj było najwięcej „do sprzątania”.

Zobacz też: Lubelskie: DLACZEGO WYJĄ SYRENY alarmowe? Co oznacza dźwięk syren? Wyjaśniamy

W nocy w całym kraju strażacy pojęli ponad dwa tysiące interwencji, z czego ponad 700 było związanych ze skutkami pogody – podaje Państwowa Straż Pożarna. Najwięcej interwencji po burzach strażacy przeprowadzili w województwach: mazowieckim (281), lubelskim (105), świętokrzyskim (ponad 50), podkarpackim (ponad 50) i śląskim (ponad 50) – informuje Polska Agencja Prasowa.

Rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski przekazał PAP, że w zdarzeniach związanych z pogodą nikt nie ucierpiał. We wtorek pogoda powinna „odpuścić”, według prognoz powinno być znacznie spokojnie. Z kolei w środę i w nocy ze środy na czwartek na Lubelszczyźnie znów może intensywnie padać. IMGW może wtedy wydać ostrzeżenie I stopnia o silnych opadach.

Super Raport 05.10 (Goście: Robert Biedroń - eurodeputowany, Nowa Lewica oraz Kamil Bortniczuk - Porozumienie)