Gdzie jest burza w Lublinie lub okolicy? Burze Lublin: ostrzeżenia, mapy [RADAR BURZ ONLINE]

i

Autor: pixabay.com/SturmjaegerTobi Burze z gradem i bardzo silny wiatr! IMGW: Ostrzeżenie I stopnia dla Wielkopolski

Lubelskie: Gdzie jest burza w Lublinie lub okolicy? Burze Lublin: ostrzeżenia, mapy [RADAR BURZ]

2022-04-25 16:40

Lubelskie: Gdzie jest burza? Zobacz i przeczytaj, gdzie są burze w Lublinie lub okolicy. W tym artykule znajdziecie prognozy, mapy i ostrzeżenia synoptyków. Niezależnie od tego, czy boicie się burzy, czy na nią czekacie – właśnie tutaj znajdziecie informacje, gdzie w najbliższym czasie mogą pojawić się burze w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Znamy odpowiedź na pytanie o to, gdzie jest burza w Lublinie lub okolicy. Burze nad Lubelszczyzną możecie śledzić na mapach online i w naszym raporcie poniżej. Oto radar burz dla Lublina i województwa lubelskiego. Słyszysz grzmoty albo widzisz w oddali błyskawice na niebie? Sprawdź, gdzie jest burza i w jakim kierunku przemieszczają się chmury.

Lubelskie: Ostrzeżenie I stopnia – burze z gradem, nawałnice

Czego możemy spodziewać się na Lubelszczyźnie po południu i wieczorem, 25 kwietnia? W części regionu obowiązuje ostrzeżenie I stopnia o burzach z gradem. Alert dotyczy też samego Lublina i okolic oraz centrum, południa i wschodu Lubelszczyzny.

– Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – przewidują synoptycy IMGW-PIB.

W regionie występują burze, które przemieszczają się z południowego zachodu na północny wschód. Najsilniej wypiętrzonym komórkom towarzyszą opady deszczu o natężeniu około 15 mm/h oraz grad. Aktualnie nie notuje się silnych porywów wiatru. Prognozuje się, że w najbliższych godzinach burze będą nadal występować, a zjawiska z nimi związane będą jeszcze intensywniejsze. Możliwe są opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h – informuje w poniedziałkowym (24.04) popołudniowym komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Gdzie są burze w Polsce i na Lubelszczyźnie? Śledźcie nasz radar burz online i nasze interaktywne mapy!

Jeśli chcecie obserwować burzę lub się przed nią uchronić nie wystarczy spoglądać przez okno i śledzić prognoz pogody. W internecie można znaleźć mnóstwo specjalistycznych stron, na których znajdziecie informacje, gdzie w najbliższym czasie mogą wystąpić grzmoty i błyskawice.

Gdzie są burze w Lublinie? Zobaczcie mapy!

Zarejestrowane wyładowania atmosferyczne można obserwować m.in. na stronie burze.dzis.net.

Oto aktualna mapa burz, wyładowań atmosferycznych w Lublinie i regionie od Blitzortung.org. Gdzie jest burza? Zobacz!

Mapę wyładowań znajdziecie również na stronie LightningMaps.org.

Aktualne informacje o burzach znajdziecie też na stronie obserwatorzy.info.

To zjawisko atmosferyczne śledzi również Stowarzyszenie Skywarn Polska Polscy Łowcy Burz.

Lublin: kompletnie pijany właściciel psa! To nagranie szokuje
Sonda
Boisz się burzy?