Lubelskie: Koronawirus w szkole podstawowej! Nowe ognisko epidemii we Włodawie

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Alexandra_Koch

Lubelskie: Koronawirus w szkole podstawowej! Nowe ognisko epidemii we Włodawie

2020-09-29 12:40

Koronawirus w szkole podstawowej na Lubelszczyźnie! Zakażeni są pracownicy SP nr 3 we Włodawie. To nowe ognisko epidemii koronawirusa, potwierdzone przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Czy uczniowie są zagrożeni? Na Lubelszczyźnie jest już 20 aktywnych ognisk epidemii koronawirusa i ponad 600 aktywnych przypadków COVID-19.

Lubelskie: Koronawirus w szkole podstawowej nr 3 we Włodawie. W placówce potwierdzono już kilka zakażeń u jej pracowników. To nowe ognisko epidemiczne, potwierdzone przez WSSE Lublin.

W minionej dobie na terenie województwa lubelskiego zarejestrowano nowe ognisko COVID-19: w Szkole Podstawowej nr 3 we Włodawie – informuje w komunikacie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. – Na terenie województwa lubelskiego występuje 20 aktywnych ognisk: 10 w fazie rozwojowej, siedem w fazie stabilnej i trzy w fazie wygaszania.

Włodawa: Koronawirus w szkole podstawowej

Jak wygląda sytuacja we włodawskiej podstawówce? W nowym ognisku koronawirusa potwierdzono pięć zakażeń, ale ta liczba może jeszcze wzrosnąć. Testy dały wynik dodatni w przypadku trzech pracowników administracyjno-gospodarczych, jednego nauczyciela i jednej osoby z kontaktu (z otoczenia) wspomnianych osób.

W sumie 79 osób trafiło na kwarantannę, a siedem kolejnych zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. Dziewięć osób zostało przebadanych, cztery są w izolacji domowej, a jedna hospitalizowana.

Lubelskie: 649 aktywnych przypadków COVID-19

Na Lubelszczyźnie jest 649 aktywnych przypadków COVID-19, czyli osób z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, które nadal chorują. W większości ich stan jest dobry. Najwięcej aktywnych przypadków COVID-19 jest w samym Lublinie (150).

Lubelskie: Koronawirus w szkole podstawowej! Nowe ognisko epidemii we Włodawie

i

Autor: Lubelski Urząd Wojewódzki
Sedno Sprawy - Paweł Szefernaker