Ukraińscy uchodźcy oczekujący na pomoc na dworcu w Przemyślu

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Ukraińscy uchodźcy oczekujący na pomoc na dworcu w Przemyślu

Lubelskie. Kolejni uchodźcy przekraczają granicę [Wojna na Ukrainie]

2022-03-10 11:42

Wojna na Ukrainie sprawiła, że mnóstwo osób zostało zmuszonych, by zostawić swoje domy i mieszkania, by ratować swoje życie. Ponad 56 tys. osób przekroczyło w środę (9 marca 2022) granicę z Ukrainy do Polski przez przejścia graniczne w woj. lubelskim. Jak zapewnia SG, odprawy na przejściach odbywają się na bieżąco. Szczegóły poniżej.

Rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Dariusz Sienicki poinformował w czwartek (10.03.2022) rano, że minionej doby granicę z Ukrainy do Polski przekroczyło w woj. lubelskim 56 096 osób. Jak podał, na wszystkich przejściach granicznych umożliwione jest piesze przekraczanie granicy i ruch odbywa się na bieżąco.

Zobacz też: Uchodźcy z Ukrainy. „Byliśmy bombardowani, ludzie stracili wszystko”. Te historie łamią serce

Według danych przekazanych przez Polską Agencję Prasową, najwięcej osób wjechało z Ukrainy do Polski w Dorohusku (16 112), następnie w Zosinie (15 096), Hrebennem (13 072) i Dołhobyczowie (11 816).

Polsko-ukraińska granica w województwie lubelskim liczy 296 km. W regionie funkcjonują cztery przejścia graniczne z Ukrainą: w Dorohusku, Hrebennem, Dołhobyczowie i Zosinie. Pojazdy ciężarowe odprawiane są na dwóch: w Hrebennem i Dorohusku. Do tego jeszcze funkcjonują dwa przejścia kolejowe (Dorohusk, Hrubieszów).

Zobacz również: Tysiące uchodźców z Ukrainy w Lublinie. Wkrótce będzie ich jeszcze więcej

Uchodźcy na polskiej granicy
Sonda
Pomagasz ukraińskim uchodźcom?