Lubelskie. Kierowca volkswagena był totalnie pijany! Został zatrzymany przez świadka jego wyczynów na drodze

2022-05-19 11:02
 Lubelskie. Kierowca volkswagena  był totalnie pijany! Został zatrzymany przez świadka jego wyczynów na drodze
Autor: podkarpacka policja Lubelskie. Kierowca volkswagena był totalnie pijany! Został zatrzymany przez świadka jego wyczynów na drodze

Kierowca volkswagena wykazał się ogromną nieodpowiedzialnością. Wsiadł za kółko mając ponad 3 promile alkoholu! Jadąc przez Michalów (pow. zamojski) zignorował obowiązek ustąpienia pierwszeństwa. Na jego wyczyny na drodze zareagował świadek, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy i powiadomił policję. Szczegóły poniżej.

Do zdarzenia doszło w środę (18.05.2022) w Michalowie. Świadek uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy. Sprawę zgłosił na policję.

- Opisując zdarzenie powiedział, że kierujący volkswagenem w Michalowie wymusił pierwszeństwo przejazdu stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym, po tym wjechał na teren sklepowego parkingu. Zgłaszający przypuszczając, że kierujący volkswagenem jest pijany, również zatrzymał się na parkingu. Następnie podbiegł do auta, otworzył drzwi od strony kierowcy i wyjął kluczyki ze stacyjki - informuje starszy aspirant Dorota Krukowska–Bubiło.

Zobacz też: Opole lubelskie. Nietrzeźwy kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

Na miejsce udali się mundurowi ze Szczebrzeszyna. Zbadali stan trzeźwości ujętego kierowcy. Okazało się, że był totalnie pijany.

- Volkswagenem kierował 58-latek z gminy Sułów, badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - podaje starszy aspirant Dorota Krukowska–Bubiło.

Policjanci przypominają, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat więzienia. Sąd może wydać zakaz prowadzenia pojazdów oraz nałożyć obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

Zobacz też: Koroszczyn. Walił młotkiem w kabinę samochodu i groził śmiercią. Powód? Kierowca miał zajechać mu drogę

Najpiękniejsza polska pięściarka wskazała boksera, który jej imponuje
Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE