Lubelskie. Kierowca volkswagena  był totalnie pijany! Został zatrzymany przez świadka jego wyczynów na drodze

i

Autor: podkarpacka policja Lubelskie. Kierowca volkswagena był totalnie pijany! Został zatrzymany przez świadka jego wyczynów na drodze

Lubelskie. Kierowca volkswagena był totalnie pijany! Został zatrzymany przez świadka jego wyczynów na drodze

2022-05-19 11:02

Kierowca volkswagena wykazał się ogromną nieodpowiedzialnością. Wsiadł za kółko mając ponad 3 promile alkoholu! Jadąc przez Michalów (pow. zamojski) zignorował obowiązek ustąpienia pierwszeństwa. Na jego wyczyny na drodze zareagował świadek, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy i powiadomił policję. Szczegóły poniżej.

Do zdarzenia doszło w środę (18.05.2022) w Michalowie. Świadek uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy. Sprawę zgłosił na policję.

- Opisując zdarzenie powiedział, że kierujący volkswagenem w Michalowie wymusił pierwszeństwo przejazdu stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym, po tym wjechał na teren sklepowego parkingu. Zgłaszający przypuszczając, że kierujący volkswagenem jest pijany, również zatrzymał się na parkingu. Następnie podbiegł do auta, otworzył drzwi od strony kierowcy i wyjął kluczyki ze stacyjki - informuje starszy aspirant Dorota Krukowska–Bubiło.

Zobacz też: Opole lubelskie. Nietrzeźwy kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

Na miejsce udali się mundurowi ze Szczebrzeszyna. Zbadali stan trzeźwości ujętego kierowcy. Okazało się, że był totalnie pijany.

- Volkswagenem kierował 58-latek z gminy Sułów, badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - podaje starszy aspirant Dorota Krukowska–Bubiło.

Policjanci przypominają, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat więzienia. Sąd może wydać zakaz prowadzenia pojazdów oraz nałożyć obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

Zobacz też: Koroszczyn. Walił młotkiem w kabinę samochodu i groził śmiercią. Powód? Kierowca miał zajechać mu drogę

Najpiękniejsza polska pięściarka wskazała boksera, który jej imponuje
Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?