Koroszczyn. Walił młotkiem w kabinę samochodu i groził śmiercią. Powód? Kierowca miał zajechać mu drogę

2022-05-18 13:13
Koroszczyn. Walił młotkiem w kabinę samochodu i groził śmiercią. Powód? Kierowca miał zajechać mu drogę
Autor: lubelska policja Koroszczyn. Walił młotkiem w kabinę samochodu i groził śmiercią. Powód? Kierowca miał zajechać mu drogę

Do zdarzenia doszło w rejonie terminala samochodowego w miejscowości Koroszczyn. 37-latek uderzał młotkiem w drzwi kabiny ciężarówki! Dodatkowo groził kierowcy śmiercią. Jak twierdził, kierowca ciężarówki zajechał mu drogę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Szczegóły poniżej.

Przed weekendem w rejonie terminala samochodowego w miejscowości Koroszczyn doszło do niecodziennego zdarzenia. Wandal wziął młotek i zaczął walić nim w kabinę ciężarówki! Co było przyczyną takiego zachowania?

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że jadąc samochodem ciężarowym włączał się do kolejki ciężarówek, które oczekiwały na możliwość wjazdu na przejście graniczne. W pewnym momencie jeden z kierowców zaczął krzyczeć, że zgłaszający zajechał mu drogę. Po chwili agresywny kierowca wyszedł ze swojego pojazdu i kilkukrotnie uderzył młotkiem w drzwi kabiny pokrzywdzonego 40-latka. Groził mu przy tym pozbawieniem życia - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z lubelskiej policji.

Zobacz też: Lubelskie. Kobieta chciała uratować sejf przed morskimi piratami. Straciła 170 tys. złotych!

Wartość powstałych strat została oszacowana na kwotę około 3 tysięcy złotych.

Na miejsce przyjechali policjanci. Agresywnym kierowcą okazał się 37-latek. W trakcie z rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna oświadczył, że zdenerwował się, że kierowca innej ciężarówki próbował ominąć kolejkę. Początkowo zaprzeczał jednak by uszkodził jego samochód. Został zatrzymany do wyjaśnienia.

- 37-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od mężczyzny gotówkę - podaje Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Express Biedrzyckiej - płk Andrzej Kruczyński: Rosjanie będą chcieli wymordować żołnierzy pułku Azow
Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE