Kaplonosy Kolonia. Zderzenie z łosiem! Kierowca volvo trafił do szpitala

2022-05-16 22:24
  Kaplonosy Kolonia. Zderzenie z łosiem! Kierowca volvo trafił do szpitala
Autor: lubelska policja/pixabay.com Kaplonosy Kolonia. Zderzenie z łosiem! Kierowca volvo trafił do szpitala

Do kolizji osobówki z łosiem doszło na DW-812 w miejscowości Kaplonosy Kolonia (Lubelskie). 44-letniemu kierowcy volvo wbiegł pod samochód łoś! Zwierzę uciekło do lasu, a kierowca został zabrany do szpitala. Szczegóły poniżej.

Do zdarzenia doszło sobotę (14 maja 2022) rano na drodze wojewódzkiej numer 812 w miejscowości Kaplonosy Kolonia (Lubelskie). Kierującemu volvo, 44-letniemu włodawianinowi pod jadący pojazd wbiegł łoś!

- Zwierzę po zderzeniu z samochodem uciekło do lasu. Kierujący został zabrany do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń - informuje sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz.

Zobacz też: Uratowali sarnie niemowlaczki z pożaru traw pod Krasnymstawem. Oseski omal nie spłonęły żywcem

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożność na drodze, zwłaszcza wtedy kiedy zbliżamy się do terenów leśnych lub odsłoniętych pól. W tych miejscach kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i ominąć zwierzę, które nagle pojawi się na drodze. Lubelscy policjanci opublikowali kilka ważnych zasad, które należy stosować, aby uniknąć zderzenia ze zwierzęciem:

  • podróżując drogami leśnymi szczególną ostrożność należy zachować o zmierzchu i o świcie, kiedy zwierzyna jest najbardziej aktywna;
  • należy bacznie obserwować pobocza drogi;
  • trzeba pamiętać, że zwierzęta oślepione światłami reflektorów nie uciekają tylko najczęściej stają w bezruchu. Wtedy trzeba użyć kolejnego bodźca – klaksonu;
  • należy uważać kiedy na drodze pojawi się jedno zwierzę, bo za nim mogą podążać inni członkowie stada;
  • należy zwracać uwagę na znaki i poruszać się z prędkością, która pozwoli na bezpieczną reakcję w przypadku pojawienia się na drodze zagrożenia.

- Jeśli dojdzie do zderzenia z dziką zwierzyną, przede wszystkim należy zabezpieczyć miejsce, włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy. Następnie trzeba wezwać Policję i poinformować o miejscu i okolicznościach zdarzenia. Pamiętajmy, aby nie zbliżać się do zwierzęcia, bo może być agresywne i nas zaatakować - podaje sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz.

Proces Stefana W. Zabójca wciąż milczy
Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE