Opole lubelskie. Nietrzeźwy kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

i

Autor: jatocreate/Pixabay.com Opole lubelskie. Nietrzeźwy kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę/zdjęcie ilustracyjne

Opole lubelskie. Nietrzeźwy kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

2022-05-17 13:33

W poniedziałkowy (16.05.2022) poranek na parking przy szkole w Opolu Lubelskim na prośbę organizatora wycieczki przyjechali policjanci, by sprawdzić przed wyjazdem stan pojazdu oraz trzeźwość kierującego autokarem. Jak się okazało, stan kierowcy pozostawiał sporo do życzenia.

Wycieczka miała wystartować spod szkoły w Opolu Lubelskim. Policjanci przebadali alkomatem kierowcę autokaru i jak się okazało... był on nietrzeźwy.

- Badanie kierującego autokarem wykazało, że 58-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Nieodpowiedzialny 58-latek odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat oraz 10 punktów karnych - informuje aspirant sztabowy Edyta Żur z lubelskiej policji.

Zobacz też: Kaplonosy Kolonia. Zderzenie z łosiem! Kierowca volvo trafił do szpitala

Mundurowi przypominają, że organizatorzy oraz opiekunowie szkolnych wycieczek mogą przed wyjazdem zwrócić się do policji o przeprowadzenie kontroli autobusu jak i kierowcy. W Komendzie Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim można taka kontrolę zgłosić pod numerami telefonów 47 812 2210 (całodobowo) lub 47 812 2251 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 15.30.

-Pamiętajmy! Jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stanu trzeźwości kierowcy, należy powiadomić o swoich podejrzeniach policję - apelują policjanci.

Dom grozy, w którym przed laty córka zabiła własnego ojca
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?