Lubelskie. Janusz  Cieszyński nie będzie już zastępcą prezydenta Chełma. Zostanie ministrem cyfryzacji?

i

Autor: Ministerstwo Zdrowia/archiwum Lubelskie. Janusz Cieszyński nie będzie już zastępcą prezydenta Chełma. Zostanie ministrem cyfryzacji?

Lubelskie. Janusz Cieszyński nie będzie już zastępcą prezydenta Chełma. Zostanie ministrem cyfryzacji?

2021-06-01 12:18

Były wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński przestanie od poniedziałku pełnić funkcję zastępcy prezydenta Chełma (Lubelskie) – poinformowały we wtorek służby prasowe urzędu. Jest oficjalny komunikat w tej sprawie. Według nieoficjalnych informacji, Janusz Cieszyński ma być powołany na stanowisko ministra cyfryzacji. Więcej szczegółów w artykule poniżej.

Janusz Cieszyński nie będzie już zastępcą prezydenta Chełma

"Z dniem 7.06.2021 roku Pan Janusz Cieszyński przestanie pełnić funkcję I Zastępcy Prezydenta Miasta Chełm" – podał w komunikacie prasowym Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm. W komunikacie podkreślono, że Cieszyński, jako zastępca prezydenta Chełma był zaangażowany "w wiele kluczowych dla miasta przedsięwzięć" m.in. w projekty w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup zeroemisyjnych autobusów.

Czytaj też: Lublin: Policyjny helikopter krążył nad miastem. Potężna akcja policyjnych komandosów

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, ostatnio Cieszyński wspólnie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, podpisał list intencyjny dotyczący utworzenia w Chełmie Centrum Digitalizacji Dokumentacji Medycznej. Według informacji opublikowanych w Interii.pl Cieszyński ma zostać powołany na stanowisko ministra ds. cyfryzacji w Kancelarii Premiera. Byłby to powrót Cieszyńskiego do rządu; w latach 2018-2020 był on wiceministrem zdrowia. Co na to sam Cieszyński? Polskiej Agencji Prasowej nie udało się z nim skontaktować. Zieliński poinformował, że wiceprezydent Chełma przebywa obecnie na urlopie.

Express Biedrzyckiej - Krzysztof Bosak: Kaczyński blefuje, ale skutecznie