Ciągnik

i

Autor: Pixabay Wypadek podczas prac polowych w Lubelskiem. Maszyna wciągnęła rękę 26-letniemu rolnikowi. Zdj. ilustracyjne.

Lubelskie: horror podczas prac na polu! Maszyna wciągnęła rękę rolnikowi!

2022-04-20 16:43

Horror podczas prac polowych w Lubelskiem! W gminie Janowiec podczas wysiewu zboża, siewnik wciągnął rękę młodemu rolnikowi. 26-letni mężczyzna z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. Konieczna była pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany 26-latek pracował z ojcem, który kierował ciągnikiem. Mężczyzna był trzeźwy.

W gminie Janowiec (woj. lubelskie) podczas wysiewu zboża siewnik wciągnął rękę rolnikowi, który sprawdzał ilość ziarna w pojemniku. 26-letni mężczyzna z licznymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak poinformowała podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach do zdarzenia doszło we wtorek (19 kwietnia). 26-latek z gminy Janowiec wraz z ojcem wysiewali zboże na polu. - Podczas gdy ojciec kierował ciągnikiem, syn znajdował się na siewniku, gdzie między innymi kontrolował ilość ziarna w zbiorniku. W pewnym momencie 26-latek włożył do niego rękę - przekazała Rejn-Kozak i dodała, że "wtedy mechanizm pobierający ziarno wkręcił mu rękę, powodując liczne obrażenia".

Na miejsce wezwano pomoc medyczną. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Jego ojciec, kierowca ciągnika był trzeźwy. - Apelujemy o szczególną ostrożność podczas wiosennych prac polowych i gospodarskich. Wzmożone prace polowe, pośpiech, zmęczenie powodują, że o wypadek nietrudno. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, które pomagają rodzicom bądź też znajdują się na terenie gospodarstwa - podsumowała rzeczniczka puławskiej policji.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Biszcza. Bandyci zabili staruszka dla pieniędzy! Jaka kara za krwawą zbrodnię?

Sonda
Czy Twoim zdaniem praca na roli jest bezpieczna?
Ciągnik BEZ KIEROWCY jeździł po polu. Nieprawdopodobne!