koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

Lubelskie: CZERWONA STREFA w Lublinie, Chełmie, Zamościu. Ogromny obszar [LISTA POWIATÓW]

2020-10-15 17:48

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w czwartkowe popołudnie listę miast i powiatów zakwalifikowanych do czerwonej strefy od 17 października, a więc od najbliższej soboty. W województwie lubelskim są to: Lublin, Chełm, Zamość, oraz powiaty: janowski, lubelski, łęczyński, łukowski, puławski, rycki, świdnicki i włodawski. Pozostałe powiaty znalazły się w strefie żółtej.

Lubelskie: Czerwona strefa na ogromnym obszarze województwa! Od soboty, 17 października obejmie Lublin, Chełm, Zamość oraz blisko 10 powiatów Lubelszczyzny! Poniżej publikujemy ich pełną listę.

Ważna wiadomość dla mieszkańców Lubelszczyzny. Ogromny obszar województwa lubelskiego od soboty będzie czerwoną strefą! W wybranych miastach i powiatach będą obowiązywały najpoważniejsze ograniczenia i obostrzenia wprowadzone w związku z epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w kraju.

Lubelskie: Lista powiatów i miast w czerwonej strefie

Największe miasta regionu: Lublin, Zamość, Chełm, ale też wiele powiatów trafiło na listę czerwonych powiatów zaktualizowaną przez Ministerstwo Zdrowia.

Czerwona strefa w Lubelskiem [LISTA POWIATÓW od 17.10.2020 r.]

 • Lublin,
 • Chełm,
 • Zamość,
 • janowski,
 • lubelski,
 • łęczyński,
 • łukowski,
 • puławski,
 • rycki,
 • świdnicki,
 • włodawski.

Czerwona strefa. Co to oznacza? Jakie są nowe obostrzenia?

Rząd wprowadza restrykcyjne ograniczenia i obostrzenia w strefie czerwonej. Jakie? W sklepach będzie mogło być pięć osób na jedną kasę. Wesela będą całkowicie zakazane! Zgromadzenia będą mogły liczyć maksymalnie 10 osób. Szkoły wyższe i średnie przechodzą na nauczanie zdalne. Ograniczenia w żółtej strefie są mniej restrykcyjne.

W strefie żółtej od 17.10.2020 r. restauracje będą mogły działać w godz. 6.00-21.00 – później jedynie na wynos. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe będą pracować hybrydowo. Zawieszona zostanie działalność basenów i siłowni. Wesela i imprezy okolicznościowe od 19.10.2020 r. będą mogły liczyć maksymalnie do 20 osób.

Zobacz: Koronawirus w Polsce: NOWE OBOSTRZENIA w czerwonych strefach. Ogromna ilość ZAKAZÓW!

W strefie czerwonej w sklepach będzie mogło być pięć osób na jedną kasę. Restauracje będą mogły działać tylko do godz. 21.00, co drugi stolik – później tylko na wynos. Zgromadzenia publiczne mogą liczyć 10 osób. W uroczystościach religijnych może uczestniczyć jedna osoba na siedem metrów kwadratowych. Szkoły wyższe o ponadpodstawowe przechodzą na nauczanie zdalnie. Imprezy okolicznościowe i wesela (od 19.10.2020 r.) będą zakazane.

Super Raport 15.10 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany, były premier oraz Bogdan Zdrojewski - senator, PO)