Lubelskie. Cebulowi złodzieje złapani na gorącym uczynku! Grozi im 5 lat więzienia

i

Autor: lubelska policja Lubelskie. Cebulowi złodzieje złapani na gorącym uczynku! Grozi im 5 lat więzienia

Kradli pod osłoną nocy

Lubelskie. Cebulowi złodzieje złapani na gorącym uczynku! Grozi im 5 lat więzienia

2022-10-07 12:25

Policjanci z Posterunku Policji w Tarnogrodzie (Lubelskie) przyłapali cebulowych złodziei na gorącym uczynku. 56-latka i jej 59-letni partner wpadli, gdy pod osłoną nocy kradli cebulę z pola. Para za swój czyn odpowie przed sądem, grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (6 października) około godziny 21:00 policjanci z Posterunku Policji w Tarnogrodzie pojechali na teren pól pomiędzy miejscowościami Tarnogród – Bukowina. Z informacji policjantów wynikało, że ma tam dochodzić do kradzieży warzyw. Mundurowi zauważyli dwie osoby, które, jak się okazało kradły cebulę z pola.

- Była to para z powiatu biłgorajskiego, kobieta w wieku 56-lat i jej 59-letni partner. Policjanci szybko ustalili właściciela uprawy, mężczyzna po dotarciu na miejsce stwierdził, że od kilku dni ginie mu cebula i ta, która była przygotowana do wywiezienia z pola nie stanowi całości jego strat. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 145 kilogramów cebuli. Ponadto pojechali do miejsca zamieszkania pary, gdzie ujawnili kolejne blisko 100 kilogramów - informuje aspirant Joanna Klimek z lubelskiej policji - Nie był to jednak koniec, ponieważ w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli kolejne 24 worki wyłuskanej już cebuli, każdy po 15 kilogramów. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad pół tony cebuli.

Właściciel wstępnie wartość skradzionej cebuli oszacował na około 2 000 złotych. Para w chwili zatrzymania była trzeźwa. Za kradzież odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Farma Dyniowa w Radawie- najbardziej instagramowe miejsce na Podkarpaciu
Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?