Lubelskie: Burze z gradem uderzą na Lubelszczyźnie. Ostrzeżenie IMGW z 8 czerwca

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/BainsyJay Lubelskie: Burze z gradem uderzą na Lubelszczyźnie. Ostrzeżenie IMGW z 8 czerwca

Lubelskie: Burze z gradem uderzą na Lubelszczyźnie. Ostrzeżenie IMGW z 8 czerwca

2022-06-08 8:31

Potężne burze z gradem na Lubelszczyźnie! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców województwa lubelskiego. W środowe (8.06) popołudnie może być niebezpiecznie. Burzowy front, który we wtorek przetoczył się przez centrum kraju, dziś dotrze na wschód Polski. Czego możemy się spodziewać? Zobacz ostrzeżenia IMGW o burzach z 8 czerwca 2022 roku.

Zacznie się już w środę po południu i potrwa do wieczora. Ostrzeżenie przed burzami z gradem dla województwa lubelskiego! Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że na południowym wschodzie kraju może być dziś niespokojnie i niebezpiecznie. Czego możemy się spodziewać?

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – zapowiadają synoptycy IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem w województwie lubelskim zacznie obowiązywać w środę, 8 czerwca o godz. 12.00 i będzie obowiązywało do północy. Podobne alerty wydano także dla Podlasia, Podkarpacia, Małopolski, Śląska, Świętokrzyskiego oraz części Mazowsza i Łódzkiego.

W nocy strefa najbardziej aktywnych burz przemieszczała się przez południowe oraz wschodnie Mazowsze na Podlasie. Rano z południa kraju, znad Czech i Słowacji, nad Polskę przemieszczały się kolejne strefy opadów – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jan Piekło: Wojna w Ukrainie spowszedniała

Dziś zachmurzenie umiarkowane i duże. Opady deszczu i burze, możliwy grad. Lokalnie spadnie do 35 mm deszczu. W strefie nadmorskiej możliwa mgła. Na termometrach przeważnie od 20°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 75 km/h.

Sonda
Czy boisz się burzy?