Burze z gradem: Lubelskie 17.08. Gdzie jest burza? Ostrzeżenie IMGW

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AlexandruGeorge Burze z gradem: Lubelskie 17.08. Gdzie jest burza? Ostrzeżenie IMGW

Pogoda szaleje

Lubelskie: Burze z gradem. Ostrzeżenie IMGW. Prognoza pogody 17.08

2022-08-17 10:00

Pogoda szaleje. W całym kraju upalna spiekota słońca miesza się z punktowymi burzami. W tym wszystkim względną oazą pogodowego spokoju jest Lubelszczyzna, ale i tu nie ma dnia bez huku grzmotów. W środę największe nawałnice wystąpią na południu regionu. Gdzie zagrzmi najmocniej? Czego się spodziewać? IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia.

Na Lubelszczyźnie znów zagrzmi, a burzom może towarzyszyć grad! Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają. Najsilniejsze burze mogą pojawić się po południu i wieczorem na południu regionu – wynika z prognoz IMGW.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć umiarkowane i silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – przewidują synoptycy IMGW.

W południowych powiatach woj. lubelskiego od godz. 12.00 do nocy obowiązuje ostrzeżenie I stopnia o burzach z gradem. Alert dotyczy powiatów: kraśnickiego, janowskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i samego Zamościa.

Ostrzeżenia dotyczące nieznośnych upałów i potężnych burz dotyczą praktycznie całego kraju. Tak jest i będzie praktycznie przez cały tydzień – łącznie z weekendem, który też ma być niespokojny i burzowy.

Na przeważającym obszarze kraju odczuwalnie duszna i upalna pogoda przez cały dzień będzie niekorzystnie oddziaływać na organizm człowieka – przyznają synoptycy IMGW. – Prognozowane są również burze, które nie poprawią samopoczucia u osób wrażliwych na bodźce pogodowe.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE