Burze z gradem: Lubelskie 17.08. Gdzie jest burza? Ostrzeżenie IMGW

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AlexandruGeorge Burze z gradem: Lubelskie 17.08. Gdzie jest burza? Ostrzeżenie IMGW

Pogoda szaleje

Lubelskie: Burze z gradem. Ostrzeżenie IMGW. Prognoza pogody 17.08

2022-08-17 10:00

Pogoda szaleje. W całym kraju upalna spiekota słońca miesza się z punktowymi burzami. W tym wszystkim względną oazą pogodowego spokoju jest Lubelszczyzna, ale i tu nie ma dnia bez huku grzmotów. W środę największe nawałnice wystąpią na południu regionu. Gdzie zagrzmi najmocniej? Czego się spodziewać? IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia.

Na Lubelszczyźnie znów zagrzmi, a burzom może towarzyszyć grad! Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają. Najsilniejsze burze mogą pojawić się po południu i wieczorem na południu regionu – wynika z prognoz IMGW.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć umiarkowane i silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – przewidują synoptycy IMGW.

W południowych powiatach woj. lubelskiego od godz. 12.00 do nocy obowiązuje ostrzeżenie I stopnia o burzach z gradem. Alert dotyczy powiatów: kraśnickiego, janowskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i samego Zamościa.

Ostrzeżenia dotyczące nieznośnych upałów i potężnych burz dotyczą praktycznie całego kraju. Tak jest i będzie praktycznie przez cały tydzień – łącznie z weekendem, który też ma być niespokojny i burzowy.

Na przeważającym obszarze kraju odczuwalnie duszna i upalna pogoda przez cały dzień będzie niekorzystnie oddziaływać na organizm człowieka – przyznają synoptycy IMGW. – Prognozowane są również burze, które nie poprawią samopoczucia u osób wrażliwych na bodźce pogodowe.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami