Lubelskie. 39-latek nie spodziewał się takich konsekwencji! Nawoływał do nienawiści na tle narodowościowym

i

Autor: mat. policji Lubelskie. 39-latek nie spodziewał się takich konsekwencji! Nawoływał do nienawiści na tle narodowościowym / zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie. Nie spodziewał się takich konsekwencji! Nawoływał do nienawiści na tle narodowościowym

2022-03-13 14:20

39-latek zamieszczał zabronione przez prawo wpisy na portalu społecznościowym. Chełmianinowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności za nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał, że nie spodziewał się takich konsekwencji za tego typu zachowanie.

Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna zamieszczał wpisy w Internecie, w których nawoływał do nienawiści na tle narodowościowym.

Zobacz też: Makabryczny wypadek w Teratynie. Tragiczny bilans zderzenia trzech aut [ZDJĘCIA]

- Kryminalni z chełmskiej komendy zatrzymali 39-letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna na portalu społecznościowym zamieszczał wpisy nawołujące do nienawiści na tle narodowościowym. Na jego trop wpadli policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie - informuje komisarz Ewa Czyż z lubelskiej policji.

Mężczyzna sam przyznał policjantom, że... nie spodziewał się takich konsekwencji. Grozi mu do 2 lat więzienia. Usłyszał już zarzuty.

Zobacz również: Były roztrzęsione, razem z nimi dzieci. To nie przez wojnę, a parę z Bułgarii! Wielki skandal w Lubelskiem

- Mężczyźnie przedstawione zostały zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności - podaje komisarz Ewa Czyż.

Niebezpieczny wypadek. Latarnia nieomal spadła na matkę z dzieckiem
Sonda
Czy doświadczyłeś/doświadczyłaś hejtu w sieci na własnej skórze?