Lubelska policja ma nowych funkcjonariuszy. Ślubowanie w Lublinie [ZDJĘCIA]

2021-09-27 14:35

Lubelska policja ma kilkudziesięciu nowych funkcjonariuszy! Dziś uroczyście ślubowali w Lublinie, a już wkrótce rozpoczną szkolenie specjalistyczne i zasilą szeregi garnizonów w całym regionie. Zobacz zdjęcia z policyjnej uroczystości i poznaj nowych funkcjonariuszy lubelskiej policji. Do służby przyjęto 24 osoby: sześć kobiet i 18 mężczyzn.

Uroczyste ślubowanie i wręczenie legitymacji służbowych. W Lublinie powitano nowych funkcjonariuszy lubelskiej policji. Już wkrótce będą pracować w całym regionie. W szeregach formacji powitał ich Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, nadinsp. Artur Bielecki.

– Nowi funkcjonariusze zostali przyjęci w czwartym w tym roku naborze. Wśród tej grupy mundurowych jest 18 mężczyzn i sześć kobiet. Nowo przyjęci do lubelskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską – tłumaczy mł. asp. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Policja chwali się swoimi nowymi funkcjonariuszami, a oni sami też mają się czym szczycić. W czasie rekrutacji dodatkowe punkty zyskiwali za posiadane kwalifikacje. Wśród nowych mundurowych 12 posiada tytuł ratownika, ośmiu uprawnienia instruktora sportu, z kolei trzech ma… uprawnienia do kierowania łodzią motorową. Swoje talenty i umiejętności będą mogli wkrótce wykorzystać w codziennej pracy.

Drony patrolują drogi w Lubelskiem

Młodzi policjanci, po ukończeniu szkolenia podstawowego, będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. – Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Rykach, Puławach, Świdniku, Opolu Lubelskim, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Oddziale Prewencji Policji w Lublinie. Najwięcej funkcjonariuszy, bo siedem osób, zostało przydzielonych do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie – dodaje Karbowniczek.

Łącznie z wrześniowym naborem, do służby przyjęliśmy w tym roku już 111 funkcjonariuszy – podsumowują policjanci. Następne nabory do lubelskiego garnizonu policji planowane są w listopadzie i grudniu. Chętni wciąż mogą się zgłaszać, kontaktując z lubelską policją.

Powody do świętowania mają nie tylko nowi mundurowi, ale też ich bardziej doświadczeni koledzy. Odznakę Zasłużony Policjant nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrało podczas dzisiejszej uroczystości 36 funkcjonariuszy.

Sonda
Czy uważasz, że policjanci powinni zarabiać więcej?