Łosiniec: Wybuch gazu i makabryczna śmierć 68-latki. Potężna eksplozja rozsadziła budynek

i

Autor: KWP Lublin Łosiniec: Wybuch gazu i makabryczna śmierć 68-latki. Potężna eksplozja rozsadziła budynek

Łosiniec: Wybuch gazu i makabryczna śmierć 68-latki. Potężna eksplozja rozsadziła budynek

2022-02-16 13:41

Łosiniec na Lubelszczyźnie. Wszystkie ściany uległy zawaleniu, gdy potężna eksplozja rozsadziła od środka budynek gospodarczy w jednym z gospodarstw w gminie Susiec. Wybuch gazu zrównał budowlę z ziemią. W środku, w makabrycznych okolicznościach, zginęła 68-letnia kobieta. W jej „letniej kuchni” eksplodowała butla z gazem? Okoliczności tragedii badają śledczy.

Makabryczna śmierć 68-letniej kobiety w miejscowości Łosiniec (woj. lubelskie) w wyniku wybuchu gazu z butli. Potężna eksplozja rozsadziła i zrównała z ziemią budynek. Do tragedii doszło w budynku gospodarczym w jednym z gospodarstw w gminie Susiec (pow. tomaszowski). Wszystkie ściany pomieszczenia uległy zawaleniu. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność butli gazowej (propan-butan).

Do wybuchu i pożaru doszło w środowy (16.02) poranek, około godz. 7.00.

Zobacz też: Klementowice: Beata ocaliła rodzinę. Pożar zabrał im wszystko. Pomożesz?

Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do wybuchu gazu, prawdopodobnie w wyniku jakiejś nieszczelności butli z gazem podłączonej do kuchenki. Do zdarzenia doszło w budynku gospodarczym z tzw. letnią kuchnią. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 68-letnia mieszkanka tej posesji – informuje sierż. sztab. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Jak dodała rzeczniczka tomaszowskich strażaków, wszystkie ściany budynku uległy zawaleniu. Na miejscu były co najmniej cztery zastępy straży pożarnej. Aktualnie funkcjonariusze zabezpieczają ślady na miejscu zdarzenia. Policyjne i prokuratorskie śledztwo – na podstawie opinii techników i biegłych – ma wyjaśnić dokładne przyczyny i okoliczności tragedii w miejscowości Łosiniec na Lubelszczyźnie.

Sonda
Czy korzystanie z gazu w butlach jest bezpieczne?
Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Inwazja Putina może nastąpić do końca miesiąca