Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Lek na koronawirusa. W Lublinie pokazali receptę na COVID-19. Do kogo i kiedy trafi?

2020-09-23 12:28

Biomed Lublin zaprezentował lek na koronawirusa! To ma być recepta na COVID-19. Preparat powstaje z osocza ozdrowieńców. Wkrótce mają się rozpocząć testy kliniczne i to wtedy lek na koronawirusa trafi do pierwszych kilkuset pacjentów z COVID-19. Jego twórcy szukają teraz odpowiedniej nazwy.

Pierwsza seria leku na koronawirusa jest gotowa – ogłosili przedstawiciele Biomed Lublin. Firma, przy wsparciu lubelskich naukowców i dzięki osoczu ozdrowieńców z całej Polski, stworzyła preparat, który ma być receptą na COVID-19.

Zobacz też: Lubelskie: 46 NOWYCH PRZYPADKÓW koronawirusa. Prawie 1000 zakażeń w Polsce [NOWE DANE]

Pierwsza „porcja” leku na koronawirusa z Lublina to ponad trzy tysiące dawek. Mogą powstawać kolejne, ale do produkcji nadal potrzebne jest osocze ozdrowieńców – bez niego niewiele da się zrobić.

Mamy lek, polski lek na COVID-19! Lek, który działa. Lek, który zabija COVID-19! – ogłosił entuzjastycznie w sieci senator Grzegorz Czelej. Na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie dokonano oficjalnej prezentacji leku. Niepozorna ampułka zawiera bardzo cenną substancję: immunoglobulinę anty SARS-CoV-2.

Lek na koronawirusa trafi teraz do badań klinicznych w czterech ośrodkach w: Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie. Więcej na ten temat już wkrótce na naszych stronach.

Kraśnik wolny od pieniędzy z funduszy, "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 117