Łazy. Mężczyzna zginął porażony prądem

i

Autor: KP PSP Łuków Łazy. Mężczyzna zginął porażony prądem. Tragedia na budowie.

Łazy. Tragedia na budowie. Prąd śmiertelnie poraził mężczyznę!

Tragedia na budowie w miejscowości Łazy (woj. lubelskie). Jeden z pracowników zginął od porażenia prądem. Drugi z nich w ciężkim stanie trafił do szpitala. Trzeci z pracowników jest poszukiwany. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny. Jak doszło do wypadku? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (30 maja) po godz. 12. Wtedy to policjanci z Łukowa zostali powiadomieniu o wypadku na placu budowy w Łazach. – Na miejscu okazało się, że dwóch mężczyzn zostało porażonych prądem. Jeden zmarł na miejscu. Drugi w poważnym stanie został przewieziony do szpitala – powiedział PAP asp. szt. Marcin Jóźwik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Józwik dodał, że trzeci z mężczyzn pracujących na budowie oddalił się z budowy przed przybyciem policji. Obecnie jest poszukiwany. Jak doszło do wypadku? Według wstępnych ustaleń, podczas wylewania betonu prawdopodobnie jedno z urządzeń uszkodziło linię energetyczną.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie bryg. Paweł Wysokiński poinformował PAP, że na miejscu wypadku oraz podczas poszukiwań interweniowało dziesięć zastępów PSP i OSP, w sumie 51 ratowników.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Krasnystaw: Po pijaku staranowała matkę z dzieckiem. Ważna decyzja sądu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Sonda
Uważasz, że w zakładach pracy przestrzega się BHP?
Krasnystaw: Po pijaku staranowała matkę z dzieckiem. 59-latka aresztowana