Msza święta

i

Autor: pixabay.com/kisistvan77 Czy wierni w kościołach muszą zakrywać usta i nos? [NOWE ROZPORZĄDZENIE]

Ksiądz z KUL przekonuje, że... w kościele nie można się zarazić! NIEPRAWDOPODOBNE!

2020-03-30 14:46

Aż ciężko w to uwierzyć! Mimo wszelkich zapewnień i restrykcji ze strony lekarzy, ministerstwa zdrowia, sanepidu, a nawet episkopatu, ksiądz z KUL przekonuje, że w kościele podczas mszy św. nie można zarazić się koronawirusem. Zdaniem ks. prof. Tadeusza Guza – komunia przyjmowana do ust jest nieszkodliwa, bo kapłani mają... „konsekrowane ręce”. Zaskakujące teorie ogłosił w TV Trwam.

Gdy fragmenty programu „Rozmowy niedokończone” z ks. prof. Tadeuszem Guzem trafiły do sieci – w internecie zawrzało. Część osób domaga się od TV Trwam usunięcia tego materiału, bo – jak twierdzą – może być szkodliwy. Naukowiec z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przekonywał publicznie, że... w podczas mszy świętej w kościele nie można się zarazić koronawirusem.

Przypomnijmy, zasady są jasne: w kościele i podczas uroczystości religijnych może przebywać pięć osób, nie licząc księdza czy innej osoby sprawującej daną posługę. Konferencja Episkopatu Polski zaapelowała o przestrzeganie tego prawa i zachęca do tego, by uczestniczyć w transmisjach mszy św. czy innych nabożeństw, by pozostać w domu – dla dobra swojego i innych.

Tymczasem ekspert z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przekonuje, że każdy powinien mieć swobodny dostęp do kościoła i sakramentów – codziennie. W świątyni – jak twierdzi – nie można się zarazić koronawirusem. Zagrożeniem nie jest też komunia przyjmowana do ust, bo... księża mają „konsekrowane ręce”.

Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia, bo jest święty – przekonywał ksiądz prof. z KUL podczas swojego telewizyjnego występu.

Oto fragment wypowiedzi ks. Tadeusza Guza: – Kapłan ma po pierwsze konsekrowane dłonie. Kapłan, po drugie, jako jedyna osoba ma umywane dłonie przy ofiarowaniu. Więc kapłan ma nie tylko umyte ręce, w sensie takim, jakiego oczekuje minister zdrowia, lecz także ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym. Żadne udzielanie komunii świętej do ust nie zagraża ani jednemu Polakowi, bo to jest akt święty. Msza święta nie jest miejscem, przestrzenią i czasem rozprzestrzeniania wirusów, tylko przychodzenia Pana Boga – zapewniał ks. profesor Guz.

Warto też dodać, że wspomniane umycie rąk przez księdza odprawiającego mszę świętą ma wymiar symboliczny. Odbywa się tylko z użyciem niewielkiej ilości wody, a więc ciężko uznać je za skuteczną formę dezynfekcji i ochrony przez koronawirusem.

Cały program z udziałem naukowca lubelskiej uczelni jest dostępny na stronach TV Trwam.

Zobacz koniecznie: GINEKOLOG chory na SARS-CoV-2 przyjmował w szpitalu i przychodni. Placówki ZAMKNIĘTE do odwołania! Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Kim jest autor rewolucyjnych teorii, tak odmiennych od przepisów i zaleceń Episkopatu Polski? Ks. prof. Tadeusz Guz to ksiądz archidiecezji lubelskiej, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ma doktorat i habilitację z filozofii.

KUL reaguje na zaskakujące teorie ks. Guza

Według naszej wiedzy ks. prof. Guz nie posiada kwalifikacji naukowych, aby wypowiadać się na tematy dotyczące medycznych aspektów epidemii, w szczególności sposobu rozprzestrzeniania się koronawirusa i rozwijania się epidemii – informuje dr Lidia Jaskuła, rzecznik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w oświadczeniu cytowanym przez Gościa Niedzielnego.

Posłuchaj, ile czasu koronawirus żyje poza organizmem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
dr Paweł Grzesiowski: Wybory 10 maja? Spotkamy się przy urnach pogrzebowych [SUPER RAPORT]