Ksiądz koloratka

i

Autor: Pixabay

Nowy skandal w Kościele

Ksiądz oskarżony o wykorzystanie seksualnie 15-latka! Prokuratura skierowała sprawę do sądu

2023-03-24 19:10

60-letni ksiądz z Lubelszczyzny stanie przed sądem za seksualne wykorzystanie 15-letniego chłopca. Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko księdzu Janowi P. Do molestowania seksualnego nastolatka miało dochodzić około 10 lat temu między innymi w Kazimierzu Dolnym. Co dokładnie głosi akt oskarżenia?

60-letni ksiądz oskarżony przez prokuraturę o wykorzystywanie seksualne 15-letniego chłopca. Akt oskarżenia wpłynął do sądu w Puławach

Kolejny ksiądz wykorzystał seksualnie nieletniego - stwierdziła Prokuratura Rejonowa w Puławach na podstawie materiału dowodowego. Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko księdzu Janowi P. (60 l.). Prokuratura zarzuca duchownemu dopuszczenie się tak zwanej innej czynności seksualnej wobec 15-letniego chłopca. Miało to mieć miejsce więcej niż raz, w miejscowościach Gaboń (woj. małopolskie) i Kazimierz Dolny (woj. lubelskie) w latach 2013-2014. Co dokładnie można przeczytać w akcie oskarżenia wobec księdza oskarżonego o pedofilię? Gdzie przebywa teraz duchowny i co grozi mu za ten czyn, jeżeli sąd uzna go winnym?

Prokuratura: ksiądz "dopuścił się innej czynności seksualnej"

Śledczy piszą, że podejrzany ksiądz Jan P. "nadużywając pokładanego w nim przez małoletniego (…) zaufania wynikającego z pełnionej przez niego roli księdza, dopuścił się innej czynności seksualnej". Obecnie ksiądz nie przebywa w areszcie i będzie odpowiadał z wolnej stopy. Jest na wolności. Nigdy wcześniej nie był karany. Jeśli sąd uzna go winnym zarzucanych mu czynów, ksiądz może trafić do więzienia na okres do pięciu lat.

Sonda
Jak oceniasz instytucję Kościoła?

Czy wiesz co jest grzechem? Z tego trzeba się wyspowiadać

Pytanie 1 z 10
Czy hejt w internecie jest grzechem?
Ksiądz pedofil znów przed sądem