Ksiądz stracił ponad 200 tysięcy złotych

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe/ policja.gov.pl Ksiądz stracił ponad 200 tysięcy złotych

Ksiądz-bogacz stracił fortunę

Ksiądz miał na koncie ponad 200 tysięcy złotych! Wszystko stracił

2022-08-01 21:32

Ksiądz z lubelskiego Hrubieszowa, przygranicznej miejscowości na wschodzie Polski, stracił z własnego konta ponad 200 tysięcy złotych. Policjanci z lokalnej komendy podają, że duchowny padł ofiarą oszustów; podał im kody autoryzacyjne i pieniądze przepadły.

Policjanci z KPP w Hrubieszowie nie precyzują, o którą lokalną parafię chodzi. Z relacji duchownego wynikało, że na jego numer telefonu zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Oznajmił, że pieniądze są zagrożone, bo dokonano włamania na konto. Później dodał jeszcze, że w sprawie jest już prowadzone śledztwo, sugerował nawet zatrzymania sprawców. Do domknięcia sprawy potrzebne było tylko jedno: kody z telefonu księdza. Miał autoryzować kilka operacji.

Zobacz też: Kiedy zobaczył to zwierzę, wyszedł z samochodu! Pojawiło się przy kościele [WIDEO]

Zgodnie ze "złotymi radami" duchowny autoryzował operacje i... stracił ponad 200 tysięcy złotych. W tego typu oszustwach wiele wciąż wiele się zmienia, ale pewne rzeczy pozostają niezmienne. - Zanim pochopnie podejmiemy działanie, rozłączmy się i dajmy sobie czas na zastanowienie. Oszuści wywierają na nas presję czasową, wprowadzają do rozmowy element zagrożenia, co już powinno budzić nasze podejrzenia - przypominają kryminalni.

Sonda
Czy spadająca liczna kandydatów na księży to wina Kościoła?