Kraśnik: Zakażony koronawirusem ksiądz uczył dzieci! Setka uczniów na kwarantannie

i

Autor: pixabay.com Kraśnik: Zakażony koronawirusem ksiądz uczył dzieci! Setka uczniów na kwarantannie

Kraśnik: Zakażony koronawirusem ksiądz UCZYŁ dzieci! Setka uczniów na kwarantannie

2021-05-13 9:07

Blisko setka dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kraśniku została objęta kwarantanną! Wszystko przez to, że ksiądz, który naucza religii w klasach od I do III, otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Dodatkowo sanepid poszukuje osób, które przymowałay w minioną niedzielę komunię w Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kraśniku, gdzie swoją posługę pełni zakażony duchowny.

Kraśnik: Zakażony koronawirusem ksiądz uczył dzieci! Setka uczniów na kwarantannie

Według ustaleń Dziennika Wschodnie, informacja o chorobie księdza dotarła do szkoły wczoraj (12 maja). Zakażony kapłan, oprócz swoich planowych lekcji, miał także zastępstwo za katechetkę, która przebywała na zwolnieniu lekarskim, a to oznacza, że miał kontakt z jeszcze większą liczbą dzieci niż zwykle. Dyrekcja skontaktowała z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, z którą wspólnie ustaliła plan działania.

ZOBACZ: Przed śmiercią z rąk męża uratowała ją...gruba narzuta. Mieszkańca Kraśnika nie uchroniło to jednak od więzienia

W związku z chorobą duchownego, wszyscy uczniowie, którzy mieli z nim kontakt, zostali objęci kwarantanną do 20 maja. Jak informuje dziennikarze, nie oznacza to jednak przerwy w edukacji - sześć klas przechodzi zatem na nauczanie zdalne. Dalsze działania sanepidu polegały na dotarciu do wszystkich mieszkańców, którzy mieli styczność z księdzem. Stacja wystosowała apel do mieszkańców.

- Wszystkie osoby, które w dniu 09.05.2021 w Kościele pw. Miłosierdzi Bożego w Kraśniku przystępowały do komunii świętej w formie tradycyjnej proszone są o zgłoszenie tego faktu do PSSE Kraśnik, celem objęcia nadzorem epidemiologicznym - czytamy na stronie sanepidu. Służby sanitarne proszą o kontaktowanie się z nimi telefonicznie lub mailowo.

Rozebrał się i wskoczył do fontanny