Kraśnik: ZABRAKŁO TLENU dla chorych na COVID-19. Ewakuacja pacjentów. Co dalej?

i

Autor: Pixabay/arembowski

Kraśnik: ZABRAKŁO TLENU dla chorych na COVID-19. Ewakuacja pacjentów. Co dalej?

2020-11-06 11:16

Problemy w szpitalu w Kraśniku. Zabrakło tlenu dla pacjentów chorych na COVID-19! Sytuacja jest bardzo trudna. Część chorych trzeba było przetransportować do innych szpitali – w Lublinie i regionie. Co dalej z placówką w Kraśniku i z tlenoterapią chorych przez koronawirusa?!

Zabrakło tlenu dla chorych na COVID-19! Dramatyczna sytuacja w szpitalu w Kraśniku. W lecznicy zaczęło brakować zapasu tlenu niezbędnego do hospitalizacji pacjentów z chorobami układu oddechowego – m.in. COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirusa.

Tlen jest dostarczany w specjalnych butlach, ale zapasy zaczęły się bardzo szybko kurczyć. Placówka musiała ograniczyć liczbę pacjentów wymagających tlenoterapi. Stąd decyzja o odesłaniu ich do innych szpitali. Co dalej?

W związku z niewystarczającymi dostawami butli z tlenem medycznym do szpitala w Kraśniku, zaszła potrzeba przewiezienia części pacjentów potrzebujących wspomagania układu oddechowego do szpitali m.in. w Janowie Lubelskim i Lublinie. Równolegle zabezpieczany jest transport butli z innych szpitali dla pozostałych pacjentów – ogłosił w czwartek wieczorem Lech Sprawka.

Super Raport 05.11 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier, Witold Waszczykowski - eurodeputowany PiS, były szef MSZ)

Wojewoda lubelski zapowiedział, że dziś dostawca tlenu ma uzupełnić zapasy niezbędne do leczenia pozostałych pacjentów w szpitalu w Kraśniku. Czy podobny scenariusz może się powtórzyć? Co z zapasami w innych placówkach? Zapas tlenu może być na wagę złota, bo liczba pacjentów chorych na COVID-19 rośnie z dnia na dzień.

W celu uniknięcia w najbliższym czasie podobnych problemów, w szpitalu MSWiA w Lublinie przygotowywany jest duży oddział łóżek intensywnej terapii zabezpieczony w tlen z bezpiecznego zbiornika – ogłosił Sprawka. Szczegóły tego rozwiązania mają być znane w piątek.