Dramat w Kurowie

Koszmarny wypadek motocyklistów. Kobieta i mężczyzna nie żyją. Z maszyn zostały strzępy

2023-06-09 15:43

Wstrząsający wypadek dwojga motocyklistów na drodze wojewódzkiej nr 874 w Kurowie pod Puławami. Po zderzeniu z ciężarówką zginęli 34-letnia kobieta i 43-letni mężczyzna. Z ich maszyn zostały dosłownie strzępy.

Kurów. Śmiertelny wypadek motocyklistów 

Do tragedii doszło w piątek, 9 czerwca, na drodze wojewódzkiej nr 874 (ul. Puławskiej) w Kurowie pod Puławami na Lubelszczyźnie. Około godz. 12, przy wjeździe do miejscowości, doszło do straszliwego wypadku, w którym uczestniczyły dwa motocykle i samochód ciężarowy.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklami uderzyli w tył ciężarówki, która jechała w tym samym kierunku i skręcała w lewo – informuje policja w Puławach.

Skutki zderzenia okazały się straszne. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale na pomoc było już za późno. 34-letnia kobieta z Puław zginęła na miejscu, 43-letniego motocyklistę z Dęblina ratownicy reanimowali, ale nie udało się mu przywrócić funkcji życiowych. Siła uderzenia była ogromna. Z obu motocykli zostały dosłownie strzępy.

- Kierowca ciężarowej Scanii, 38-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego był trzeźwy – dodaję mundurowi z Puław.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, trwają oględziny. Śledzczy ustalają okoliczności koszmarnego wypadku. W czasie tych działań, mundurowi kierowali kierowców na objazdy w Końskowoli i Kurowie.

Szaleńczy rajd motocyklisty przez miasto. Zebrał rekordową ilość punktów karnych