Pijacki rajd zakończył się w rowie

i

Autor: KPP Puławy Pijacki rajd zakończył się w rowie

Lekarze i policjanci w szoku

Przyjął dawkę śmiertelną i przeżył. Pijacki rajd 44-latka z Wąwolnicy. Alkomat omal nie eksplodował

2023-06-08 15:20

Pechowo zaczął się długi weekend dla mieszkańca gminy Wąwolnica (woj. lubelskie). Sam jest jednak temu winien. 44-latek był kompletnie pijany, gdy wsiadł za kierownicę opla i ruszył w drogę. Pijacki rajd zakończył się jednak w przydrożnym rowie, a nieodpowiedzialny kierowca wylądował w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty, za które grozi mu długi pobyt za więziennymi kratami.

W środę, 7 czerwca, po południu dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze ze Stanisławki w kierunku miejscowości Grabówki samochód osobowy wpadł do rowu. Na miejsce zostali skierowani policjanci z posterunku w Nałęczowie, którzy ustalili, że kierującym oplem, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu jest 44-letni mieszkaniec gminy Wąwolnica. Mężczyzna został zabrany do szpitala, ale okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń ciała i po badaniach został z niego wypisany.

- Policjanci zbadali jego trzeźwość i wówczas wyjaśniła się przyczyna utraty przez niego panowania nad pojazdem - informuje kom. Ewa Rejn-Kozakz puławskiej policji. - Okazało się, że 44-latek ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie!

Przypomnijmy, 4 promile to dawka, która może być groźna dla zdrowia i życia.

To jednak nie koniec problemów 44-latka. Po sprawdzeniu w systemie wyszło także na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, natomiast ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nieodpowiedzialny 44-latek trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wysoka grzywna i obowiązek zapłaty świadczenia w wysokości nawet 60 tysięcy złotych.

Pijacki rajd zakończył się w rowie

i

Autor: KPP Puławy Pijacki rajd zakończył się w rowie
Sonda
Czy jesteś za zaostrzeniem kar dla pijanych i naćpanych kierowców?
Policyjny dron obnażył wykroczenia kierowców