KOSZMAR na drogach. Uwaga! TO stanie się w całym kraju. Będzie NIEBEZPIECZNIE

i

Autor: Pixabay/PublicDomainPictures

KOSZMAR na drogach. Uwaga! TO stanie się w całym kraju. Będzie NIEBEZPIECZNIE

2021-01-08 16:58

Jeden z największych koszmarów kierowców ziści się na jawie – dziś w nocy na drogach w wielu regionach w kraju. Uwaga! Będzie niebezpiecznie. Prognozy synoptyków są niepokojące. Co czeka nas w nocy z piątku na sobotę? Jakie są warunki drogowe na początku weekendu? Nie mamy dobrych wiadomości. IMGW wydał ostrzeżenie!

Gigantyczne ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obejmuje niemal całą Polskę! Wszystko przez fatalne prognozy, zapowiadające istny koszmar na drogach. To stanie się w całym kraju! W nocy z piątku na sobotę będzie bardzo niebezpiecznie.

Od tej prognozy prawie nie ma wyjątków! Spokojniej mogą się poczuć jedynie kierowcy na południu kraju. Na pozostałym obszarze Polski zmienna zimowa aura pokaże swoje najgorsze oblicze. Od zachodu po wschód kraju, od Bałtyku po Wielkopolskę czy Lubelszczyznę… Co nas czeka?

Zobacz też: ZBRODNIA w lesie pod Chełmem. BIŁ i GWAŁCIŁ 18-latkę na oczach swojej matki?!

Synoptycy IMGW ostrzegają przed oblodzeniem na drogach i chodnikach! Jezdnie pokryje „szklanka”, a przyczepność samochodowych opon znacznie spadnie. Ostrzeżenie I stopnia o oblodzeniu dotyczy aż 10 województw.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu – zapowiadają synoptycy IMGW-PIB.

Groby licealistów, których zabiła lawina i tragiczna śmierć TOPR-owców. Niezapomniani

Temperatura minimalna w niektórych regionach może spaść nawet do -5 stopni Celsjusza. Przy gruncie będzie jeszcze zimniej. Zamarzające opady śniegu i deszczu, a nawet osadzające się mgły lub wilgoć – mogą w takich warunkach zamienić drogi w lodowiska.

Zobacz też: Września: Samobójstwo restauratora. PRZEJMUJĄCE KULISY tragedii [Uwaga! TVN]

Ostrzeżenie I stopnia będzie obowiązywać od godz. 18.00 w piątek, 8 stycznia, do sobotniego poranka, do godz. 9.00 9 stycznia. Obejmie obszar całego kraju z wyjątkiem województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Alert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej o oblodzeniach na drogach i chodnikach obowiązuje na terenie województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!