KOSZMAR KIEROWCÓW. Szklanka na drogach Lubelskiego. Będzie BARDZO ŚLISKO!

i

Autor: Pixabay/jwvein

KOSZMAR KIEROWCÓW. Szklanka na drogach Lubelskiego. Będzie BARDZO ŚLISKO!

2021-02-04 11:00

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed szklanką na drogach województwa lubelskiego. Gdy czwartkowy deszcz i rozpuszczony śnieg zaczną zamarzać – będzie bardzo ślisko! To najgorszy koszmar dla kierowców. Zima nie odpuszcza i wciąż zmusza ich do wyjątkowej ostrożności i cierpliwość. Na jak długo powrócą mrozy?

Istny koszmar dla kierowców podróżujących po drogach województwa lubelskiego. W czwartek będą jak tzw. szklanka, gdy padający deszcz i topiący się śnieg znów zamarzną. Wszystko przez kolejny spadek temperatur i mróz. Lokalnie będzie bardzo ślisko, a warunki drogowe będą naprawdę zdradliwe.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia o oblodzeniu dla wielu regionów kraju. Jednym z nich jest Lubelszczyzna. Pogodowy i drogowy alert obowiązuje tu na północy i w centrum regionu – także w Lublinie i w okolicach stolicy województwa.

Zobacz też: Koronawirus Lubelskie. Kilkaset nowych przypadków, kolejne zgony. Raport o COVID-19

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C – przewidują synoptycy IMGW-PIB.

Ostrzeżenie I stopnia o oblodzeniu obowiązuje w czwartek na terenie powiatów: bialskiego, Białej Podlaskiej, łukowskiego, radzyńskiego, włodawskiego, parczewskiego, ryckiego, puławskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, świdnickiego, lubelskiego, Lublina, opolskiego.

Lokalnie na drogach może być bardzo ślisko. Co gorsze warunki będą bardzo „zdradliwe”. Kierowcy mogą mieć problem z rozpoznaniem mokrej czy zamarzniętej powierzchni jezdni. Warto zachować szczególną ostrożność.

O ile w czwartkowe popołudnie opadu ustąpią, o tyle mróz nie odpuści. Wskazania termometrów nie wrócą „na plus” w najbliższych dniach. Niewykluczone, że mroźne, ujemne temperatury utrzymają się do połowy miesiąca.

Super Raport 03.02 (Goście: Ryszard Czarnecki - europoseł PiS oraz Krzysztof Kwiatkowski - senator niezależny, były szef NIK)