Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Koronawirus. ZABRAKNIE ŁÓŻEK w szpitalu tymczasowym w Lublinie?! WAŻNA decyzja

2021-03-25 9:32

W środę wieczorem w szpitalu tymczasowym w Lublinie było już tylko kilka wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19. Ogromna fala zakażeń koronawirusem rozlewa się po Polsce i nie omija też Lubelszczyzny. W szpitalu tymczasowym w Targach Lublin zabranie łóżek dla pacjentów? Wojewoda lubelski, Lech Sprawka, podjął ważną decyzję. Jeszcze w tym tygodniu miejsc dla pacjentów ma być więcej.

W środę wieczorem w szpitalu tymczasowym w Lublinie było już tylko kilka wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19. To po ostatniej fali zakażeń i zachorowań wywoływanych koronawirusem. Trzecia fala pandemii rozlewa się po Polsce i nie omija też Lubelszczyzny.

Czy zabraknie łóżek w szpitalu tymczasowym w Lublinie? Zapadła ważna decyzja. Liczba miejsc dla pacjentów ma zostać zwiększona jeszcze w tym tygodniu – zapowiedział wojewoda lubelski, Lech Sprawka.

Zobacz też: Zagraża nam ZMUTOWANY KOLEC koronawirusa. Ekspert: Przed nami KRYTYCZNE tygodnie

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, decyzją wojewody lubelskiego z dnia 24 marca 2021 r., od dnia 26 marca 2021 r. w szpitalu tymczasowym w Lublinie zostaną uruchomione 122 łóżka, w tym 10 łóżek respiratorowych – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Dotąd w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin były 94 łóżka dla pacjentów z COVID-19. Większość z nich była już zajęta. Do pracy w szpitalu przekierowywani są też medycy z innych lecznic Lublina.

Lubelski Urząd Wojewódzki deklaruje też, że ciągle zwiększa się liczba łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 w szpitalach w regionie. Z danych ze środy, 24 marca, wynika, że na Lubelszczyźnie zajętych było 1355 łóżek covidowych z 1895 dostępnych. Wykorzystywana jest też ponad połowa respiratorów.

Dr Grzesiowski podsumowuje rok pandemii i mówi, co nas czeka w przyszłości