Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Lublin: KORONAWIRUS w ściekach! SZOKUJĄCE wyniki badań. Gdzie czai się COVID-19?

2021-03-24 10:14

Koronawirus w ściekach w Lublinie! Dziennik Wschodni publikuje szokujące wyniki badań. Okazuje się, że w ściekach wypływających m.in. z lubelskich urzędów czy instytucji jest… koronawirus. A to oznacza, że odwiedzając te miejsca, też mogliśmy być narażeni na zakażenie SARS-CoV-2. Gdzie czai się COVID-19?

Dziennik Wschodni opublikował wyniki tajnego badania obecności koronawirusa w ściekach, wypływających m.in. z różnych instytucji w Lublinie. Upubliczniony przez DW raport pokazuje, że koronawirus jest znacznie bliżej, niż myślimy! Gdzie czai się COVID-19?

Zaskakujące badanie zamówił lubelski MPWiK, zarządzający wodociągami. Polecił sprawdzić, czy w ściekach wypływających z miejskich obiektów publicznych jest koronawirus. Był. I to nie miało.

Zobacz też: Zagraża nam ZMUTOWANY KOLEC koronawirusa. Ekspert: Przed nami KRYTYCZNE tygodnie

Testy dotyczyły ścieków m.in. z urzędów. Wyniki pokazują, że przebywali tam zakażeni ludzie. Albo nie wiedzieli, o tym, że mają SARS-CoV-2, albo świadomie ten fakt zignorowali. Tak czy inaczej, zarażali innych – zwracają uwagę autorzy opracowania w Dzienniku Wschodnim. Badania trwały trzy miesiące: od grudnia do marca.

Testy ścieków na obecność koronawirusa były prowadzone w 10 miejscach w Lublinie. To: Komenda Miejska Policji przy ul. Północnej 3, Komenda Wojewódzka Policji przy Narutowicza 73, biurowiec Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Lubomelskiej 1-3, biurowiec Urzędu Miasta przy Wieniawskiej 14, siedziba MPWiK przy al. Piłsudskiego 15, Specjalna Strefa Ekonomiczna przy Moritza, oddział ZUS przy Zana, szpital przy al. Kraśnickiej oraz biurowiec skarbówki przy ul. Szeligowskiego 24.

Każde z miejsc było testowane pięć razy. Za każdym razem wirusa wykryto oczywiście w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Ani razu SARS-CoV-2 nie znalazł się w próbkach pobranych w biurowcach przy Wieniawskiej i Szeligowskiego. Gdzie poza szpitalem czaił się COVID-19? Trzy na pięć razy został wykryty w ZUS. Dwa na pięć trafień odnotowano w biurowcu przy Lubomelskej i w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Dziennikarze Dziennika Wschodniego przyznają, ze do tych wyników dotarli okrężną drogą. Oficjalnych danych na temat obecności koronawirusa w ściekach w Lublinie MPWiK nie ujawnia, zasłaniają się… względami bezpieczeństwa.

Sonda
Koronawirus. Czy w Polsce powinien zostać wprowadzony kolejny lockdown?

Przypomnijmy, że w Lublinie i na Lubelszczyźnie (podobnie jak w całym kraju) rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Tylko we wtorek, 23 marca na Lubelszczyźnie potwierdzono 737 zakażeń i 30 zgonów wśród osób chorych na COVID-19. W samym Lublinie było 156 zakażeń – to kilkukrotnie więcej niż w innych powiatach regionu.

Nowe dane o zakażeniach w Lublinie i na Lubelszczyźnie publikujemy w tym miejscu: Koronawirus 24.03. Ile nowych przypadków? Raport dobowy MZ. COVID-19 w Lubelskiem.

Dr Grzesiowski: Smog wspomaga rozprzestrzenianie się koronawirusa