Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Koronawirus w Lubelskiem. Nowe zakażenia. Gdzie je wykryto?

2021-08-02 11:05

Koronawirus w województwie lubelskim. W poniedziałek, 2 sierpnia na Lubelszczyźnie potwierdzono nowe zakażenia SARS-CoV-2. Gdzie je wykryto? W których województwach? Na szczęście w całym kraju nie ma ani jednego przypadku zgonu wśród chorych na COVID-19 w ciągu ostatniej doby.

Koronawirus w województwie lubelskim. W poniedziałek, 2 sierpnia w regionie potwierdzono dziewięć nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Gdzie je wykryto? Testy potwierdziły po dwa zakażenia w powiatach: bialskim, lubartowskim i w samym Lublinie. Pojedyncze przypadki odnotowano w powiatach: łęczyńskim, zamojskim i w Białej Podlaskiej. W regionie, podobnie jak w całym kraju, nie ma ani jednego zgonu wśród chorych na COVID-19 w ciągu ostatniej doby. Jak wyglądają ogólnopolskie statystyki koronawirusa SARS-CoV-2 z 2 sierpnia 2021 roku? W całym kraju odnotowani dziś 91 nowych przypadków zakażeń. Najwięcej na terenie województw: śląskiego (12), małopolskiego (11), lubelskiego (9), mazowieckiego (9), dolnośląskiego (8), pomorskiego (8), łódzkiego (5), podkarpackiego (5), świętokrzyskiego (5), wielkopolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), podlaskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1).

Zobacz też: Zamość: Podpalili punkt szczepień i sanepid. Ogromne straty

Godzina „W" w Warszawie. 77. rocznica Powstania Warszawskiego.

Od początku pandemii COVID-19 w całej Polsce potwierdzono 2 883 120 przypadków zakażeń. W tym czasie zmarło 75 261 osób chorych na COVID. Większość z nich miała też inne choroby, współistniejące.

koronawirus szczepienia wykres 2.08.2021

i

Autor: GRAFIKA SE Jerzy Frątczak