Koronawirus w Lubelskiem. Nowe przypadki zakażeń. Liczba szczepień na Lubelszczyźnie

i

Autor: Zdj. ilustracyjne: Pixabay/imperioame Raport o COVID-19 w Polsce i na Lubelszczyźnie. Nowe dane MZ

Koronawirus w Lubelskiem: Nowe dane. Brak zgonów w Polsce. Raport MZ 28.06

2021-06-28 10:32

Koronawirus w województwie lubelskim. Nowe przypadki zakażeń na Lubelszczyźnie. Jak wygląda aktualna sytuacja epidemiczna w regionie i w całym kraju? Kolejne obostrzenia znikają, a Polacy rozpoczynają długo wyczekiwane wakacje, zapominając o części ograniczeń. Niektórzy z niepokojem śledzą codzienne statystyki, liczbę zakażeń i zgonów wśród chorych, obawiając się czwartej fali koronawirusa w Polsce. Coraz więcej osób szczepi się przeciwko COVID-19. Zobacz dane i statystyki Ministerstwa Zdrowia po publikacji poniedziałkowych raportów i komunikatów o koronawirusie w Polsce. Jak wygląda aktualna sytuacja epidemiczna w Lubelskiem?

  • Koronawirus w Polsce 28 czerwca 2021 roku to 52 nowe przypadki zakażeń SARS-CoV-2.
  • W całym kraju nie odnotowano zgonów wśród chorych na COVID-19 – informuje Ministerstwo Zdrowia.
  • W województwie lubelskim potwierdzono dziś tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
  • Więcej szczegółowych danych znajdziesz w dalszej części artykułu.

Mamy 52 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej przypadków SARS-CoV-2 potwierdzono na terenie województw: mazowieckiego (10), wielkopolskiego (8), podkarpackiego (7), małopolskiego (6), śląskiego (4), dolnośląskiego (3), świętokrzyskiego (3), kujawsko-pomorskiego (2), lubuskiego (2), łódzkiego (2), lubelskiego (1), pomorskiego (1), warmińsko-mazurskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Od początku pandemii koronawirusa w Polsce w całym kraju mieliśmy 2 879 689 przypadków zakażeń, a służby sanitarne potwierdziły w sumie 74 979 zgonów wśród osób chorych na COVID-19.

Sedno Sprawy - Tomasz Siemoniak