Koronawirus na Lubelszczyźnie. Wysoka liczba zakażeń 1 września

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Justinite Koronawirus na Lubelszczyźnie. Wysoka liczba zakażeń 1 września

Koronawirus na Lubelszczyźnie. Wysoka liczba zakażeń 1 września

2021-09-01 10:37

Koronawirus na Lubelszczyźnie 1 września 2021 roku. Ile jest dziś nowych przypadków SARS-CoV-2? Liczba zakażeń w Polsce jest wysoka w porównaniu z ostatnimi statystykami i niewysokim poziomem nowych zakażeń. Jak wygląda sytuacja w Lubelskiem? Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowe dane. Zobacz raport o COVID-19 z 1 września.

Koronawirus na Lubelszczyźnie. Wysoka liczba zakażeń 1 września 2021 roku w całym kraju. – Mamy 366 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – informują przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. W ciągu ostatniej doby potwierdzono śmierć aż 13 osób chorych. – Z powodu COVID-19 zmarło pięć osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło osiem osób – informują przedstawiciele resortu zdrowia w środowym komunikacie. Przy wzroście liczby zakażeń w kraju, na Lubelszczyźnie 1 września odnotowano… mniej nowych przypadków niż wczoraj. Dziś jest ich „tylko” dziewiętnaście.

Zobacz też: Bezpłatna komunikacja miejska. Darmowe przejazdy od 1.09

Sedno Sprawy - Marcin Przydacz

Najwięcej nowych przypadków zakażeń odnotowano dziś w województwach: mazowieckiego (47), małopolskiego (37), zachodniopomorskiego (32), śląskiego (31), podkarpackiego (28), podlaskiego (25), pomorskiego (25), dolnośląskiego (22), łódzkiego (21), lubelskiego (19), wielkopolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (15), opolskiego (12), warmińsko-mazurskiego (12), świętokrzyskiego (9), lubuskiego (5).

W Lubelskiem odnotowano dziś 19 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. Na szczęście na terenie regionu nie ma kolejnych zgonów wśród chorych na COVID-19. W których powiatach są nowe przypadki koronawirusa na Lubelszczyźnie?

  • Bialski – 5,
  • biłgorajski – 2,
  • janowski – 1,
  • krasnostawski – 1,
  • lubelski – 1,
  • łukowski – 1,
  • Biała Podlaska – 1,
  • Lublin – 7.
Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?