Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Koronawirus: Lubelskie. Nowe dane o pandemii 29.07. Raport MZ

2021-07-29 10:35

Koronawirus: Najnowsze dane o COVID-19 w Polsce i na Lubelszczyźnie. Jak wygląda aktualna sytuacja epidemiczna? Czy liczba zakażeń i zgonów rośnie, zwiastując pojawienie się czwartej fali pandemii? Zobacz nowe dane z raportu Ministerstwa Zdrowia z 29.07. Ile osób zaszczepiło się dotąd przeciwko COVID-19 w Polsce i na Lubelszczyźnie?

Koronawirus nie odpuszcza? Nowe przypadki zakażeń w woj. lubelskim i w całej Polsce. Zobacz nowe dane o pandemii COVID-19 z 29.07.2021 roku. Jakie dane przynosi dzisiejszy raport MZ? Koronawirus w Polsce w czwartek, 29 lipca, to 167 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 i pięć zgonów potwierdzonych wśród osób chorych na COVID-19. – Z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły cztery osoby – informują przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia w dzisiejszym komunikacie. Rząd podał najnowsze dane i statystyki dotyczące pandemii w Polsce. Znajdziesz je w tym artykule. A jak wygląda sytuacja na Lubelszczyźnie? W woj. lubelskim w ciągu ostatniej doby testy potwierdziły 14 nowych przypadków zakażeń. Na szczęście nie odnotowano nowych przypadków śmiertelnych wśród osób chorych na COVID-19. W całym kraju, przypomnijmy, zmarło pięć kolejnych osób chorych na COVID.

Zobacz też: Janów Podlaski. Groził, że je pozabija. Potwór z nożem w ręku

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Obowiązek szczepień to ostateczność

Spośród pięciu zgonów potwierdzonych w ciągu ostatniej doby przez służby sanitarne: jeden dotyczy osoby chorej wyłącznie na COVID-19, w pozostałych czterech przypadkach zakażeniu towarzyszyły inne choroby, współistniejące. Najwięcej nowych przypadków zakażeń (w sumie 167) odnotowano dziś na terenie województw: małopolskiego (24), podkarpackiego (21), mazowieckiego (15), lubelskiego (14), pomorskiego (14), śląskiego (12), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (9), wielkopolskiego (9), dolnośląskiego (8), warmińsko-mazurskiego (7), lubuskiego (5), opolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), łódzkiego (3), świętokrzyskiego (3). Od początku pandemii COVID-19 w Polsce w całym kraju potwierdzono 2 882 630 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W tym czasie – od marca ubiegłego roku – zmarło 75 257 osób chorych na COVID-19.